سلگی: نعمتی تمرینات خاصی را دنبال نکرده، اما ترجیح می‌دهیم به مسابقه کسب سهمیه پارالمپیک برود

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/esiq

[og_img]
مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک درباره آخرین وضعیت زهرا نعمتی برای حضور در رویدادهای پیش‌رو از جمله انتخابی پارالمپیک، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، حضور یا عدم حضور زهرا نعمتی بانوی پرافتخار و مدال‌آور ایران در رشته پاراتیراندازی با کمان در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس یکی از موضوعاتی است که مطالبی پیرامون آن طی روزها و هفته‌های گذشته در رسانه‌های مختلف مطرح شد.

 

این در حالی بود که نعمتی به عنوان دارنده مدال طلا در سه پارالمپیک ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ عنوان کرده که هنوز تصمیم قطعی در این باره نگرفته است. او روز گذشته و در حاشیه مراسم تقدیر از برترین‌های فرهنگی کاروان اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی، درباره احتمال حضورش در مسابقات پیش‌رو در امارات برای کسب سهمیه پارالمپیک گفت: «حقیقتاً هنوز تصمیم قطعی برای حضور در مسابقات نگرفته‌ام، البته طی روزهای آینده یکی دو جلسه با مسئولان کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دارم. اگر من قطعاً در پارالمپیک شرکت نکنم، دلایل شخصی خودم را دارم و اجازه بدهید بعداً در این مورد صحبت کنم.»

در همین باره سعید سلگی مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: من شخصاً با نعمتی صحبت کرده‌ام که در مسابقات انتخابی پارالمپیک در امارات شرکت کند و سهمیه بگیرد. البته او بعد از هانگژو تمرینات خاصی نداشته است. به هر حال باز هم صحبت می‌کنیم تا حدالامکان بتوانیم شرایط را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: ما اسم زهرا نعمتی را برای حضور در مسابقات داده‌ایم، اینکه او شرکت کند یا نه، به خودش برمی گردد، چون یکسری صحبت‌ها دارد. به هر حال نعمتی تمرینات خاصی را دنبال نکرده و شاید از شرایط آرمانی دور باشد. ما یک سهمیه در ریکرو بانوان داریم، اما ترجیح می‌دهیم که نعمتی به مسابقات امارات برود و سهمیه دیگری بگیرد.

سلگی با اشاره به اینکه لیست نهایی کاروان اعزامی به پارالمپیک در پایان خرداد ۱۴۰۳ مشخص می‌شود، گفت: باید ببینیم تا آن زمان چه رخ می‌دهد. در واقع باید صحبت کنیم و هر چه زودتر وضعیت این ورزشکار مشخص شود، بهتر است.

مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک در پاسخ به این سوال که اگر نعمتی سهمیه پارالمپیک نگیرد، باز هم ممکن است در لیست اعزام به پاریس باشد؟ گفت: سهمیه به نام کشور است و نه ورزشکار. ما هم سعی می‌کنیم شایسته‌ترین ورزشکاران را در لیست اعزام قرار بدهیم.

انتهای پیام/

لینک منبع خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *