سلبریتی‌ها از روان مردم چه می‌خواهند؟

[ad_1]

ساعاتی از سال تحویل گذشته که مجازی پر می‌شود از یک ویدئو. خانم بازیگر با چشمانی پف‌کرده و گریه می‌گوید که همسرش که از قضا کارگردان نام‌آشنایی هم هست فرزند مشترک‌شان را ربوده است!

سلبریتی‌ها از روان مردم چه می‌خواهند؟

نعیمه موحد؛ فرهیختگان آنلاین: ساعاتی از سال تحویل گذشته که مجازی پر می‌شود از یک ویدئو. خانم بازیگر با چشمانی پف‌کرده و گریه می‌گوید که همسرش که از قضا کارگردان نام‌آشنایی هم هست فرزند مشترک‌شان را ربوده است!
در ادامه اولین روز سال نو شاهد اظهارنظر خانواده آقای کارگردان و روزهای بعد واکنش خود کارگردان و این وکیل و آن کارشناس و مطلع هستیم که چه! یک زن و شوهر که متارکه کرده‌اند درباره اینکه فرزندشان روزهای اول عید پیش کدام یکی باشد، با هم به اختلاف خورده‌اند و این وسط گوشت قربانی کیست؟ اعصاب و روان مردمی که در این روزهای تعطیلات سال نو دنبال آرامش روان خود و حال خوب‌اند.

اصولا سلبریتی‌ها این جایگاه را برای خود قائل هستند که تصمیم بگیرند کی مردم را درگیر روابط و احساسات خود کنند. روش‌شان هم معمولا این است که مردم را در شادی‌های خود شریک کنند و برای انتخاب‌های شادمانه‌شان از مردم تبریک و حال و خوب دریافت کنند. حالا اگر همین انتخاب زمانی به مشکل بخورد و شرح مشکل سر از رسانه دربیاورد مردم می‌شوند آنهایی که نباید در زندگی شخصی سلبریتی‌ها  دخالت کنند و حق ندارند آنها را قضاوت کنند.

اما یکتا ناصر و همسر سابقش در معیت خانواده هادی، باب جدیدی از سلبریتی‌بازی را با رسانه‌ای کردن دعوای خانوادگی‌شان باز کردند. ضجه‌های (مادرها بشنوید و ببینید) خانم ناصر دقیقا سوءاستفاده از جایگاه بازیگری وی بین مردم و تحریک احساسات مادرانه و خانواده‌دوست مخاطب بود تا بدون اینکه اصلا کسی بداند ماجرای اختلاف بین این زوج چیست، برای خود ارتش مجازی طرفدار بخرد و به این ترتیب  همسر سابقش را برای برآورده کردن خواسته‌اش تحت فشار قرار بدهد.
از آن‌طرف جواب متنی منوچهر هادی هم دست‌کمی از آنچه توصیف شد نداشت و او هم سعی کرد احساسات مردم را برای تبرئه خود و متهم کردن یکتا ناصر با واژه‌هایی چون شرف مادران و اعاده حیثیت تحریک کند.

اینکه مردم علاقه دارند از زندگی سلبریتی‌ها بدانند پدیده موردقبول دنیای جدید و مدرن است، اما اینکه سلبریتی مردم را وسیله رسیدن به خواسته‌های خودش قرار بدهد، و به خود اجازه بدهد حتی در روزهایی که او نیازمند استراحت و آرامش است، به روانش حمله کند و احساسات او را درگیر ماجرایی کند که از چند و چونش خبر ندارد، پدیده‌ای است که نباید قبح آن به راحتی حداقل در جامعه ایرانی که ریشه احساسات در آن قوی است  و روان مردم به راحتی درگیر موضوعات عاطفی و خانوادگی می‌شود، شکسته شود. 
همیشه این مردم نیستند که باید مراعات زندگی شخصی سلبریتی‌ها را کنند، سلبریتی‌ها هم باید یاد بگیرند که حق ندارند با هر بهانه‌ای به آرامش روان مردم حمله کنند.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *