سرمربی قطر بعد از شکست ایران: کیفیت اکرم عفیف به ما کمک کرد

[ad_1]

[og_img]
سرمربی تیم ملی فوتبال قطر پس از پیروزی برابر ایران و صعود به فینال جام ملت‌های آسیا به پیچیدگی بازی با ایران اذعان کرد.

مارکس لوپس، سرمربی تیم ملی فوتبال قطر پس از پیروزی برابر ایران در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا و صعود به فینال، گفت: برای مردم و بازیکنان قطر خوشحال هستم. بازی بسیار پیچیده و سخت بود. حالا ما یک قدم دیگر جلوی راهمان است تا از قهرمانی در آسیا دفاع کنیم و این عنوان را دوباره کسب کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره زمان کوتاهی که برای آماده‌سازی قطر در اختیار داشت، اظهار کرد: زمان کمی قبل از جام ملت‌ها مسئولیت هدایت قطر را قبول کردم.بازیکنان قطر را می‌شناختم و مدت زیادی در این کشور کار کرده بودم. کارمان راحت نبود، اما بازیکنان توانستند تاکتیکی که مدنظر داشتیم را اجرایی کنند و به دستورات تاکتیکی عمل کنند.

لوپس درباره بازی با اردن در فینال هم تصریح کرد: برد امشب را جشن می‌گیریم و از فردا آماده بازی فینال خواهیم شد.

وی که جانشین کارلوس کی‌روش شده بود، درباره اینکه آیا پس از قبول هدایت قطر دست به تغییرات زیاد در تیم زده است، گفت: احترام زیادی برای همکاران خودم قائل هستم. کی‌روش و فلیکس پیش از من هدایت قطر را بر عهده داشتند و کارهای فوق‌العاده‌ای را در تیم ملی انجام دادند. از وقتی هدایت قطر را قبول کردم، ایده‌های خودم را در تیم پیاده کردم. نمی‌توانم بگویم همه چیز را عوض کردم. با این حال هر مربی ایده خودش را دارد و تلاش کردم شیوه بازی موردنظر خودم را در تیم پیاده کنم و بازیکنان با آن روش ادامه بدهند.

سرمربی اسپانیایی قطر درباره بازی با ایران، یادآور شد: تلاش کردیم در خط حمله با سرعت زیادی بازی کنیم. اکرم عفیف بازیکنی متفاوت است و از کیفیت او بهره بردیم. بازیکنان ما تلاش کردند فضایی پشت مدافعان ایران پیدا کنند که گاهی شرایط خوب پیش می‌رفت اما گاهی آنطور که می‌خواستیم پیش نمی‌رفت.

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *