سرمربی جدید تیم ملی ایتالیا معرفی شدلوچانو اسپالتی، سرمربی فصل گذشته ناپولی، که با این تیم قهرمان سری آ شده بود، رسما به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایتالیا معرفی شد. او جانشین روبرتو مانچینی است که چند روز پیش از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

با اینکه اورلیو دی‌لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی، به فدراسیون ایتالیا گفته بود برای صدور رضایت اسپالتی ۳ میلیون یورو می‌خواهد، اما دو طرف در نهایت به توافق رسیدند و فدراسیون بدون پرداخت مبلغی به ناپولی موفق شد قراردادی رسمی تا سال ۲۰۲۶ با اسپالتی امضا کند.

بر اساس اعلام فدراسیون ایتالیا اسپالتی از روز ۱ سپتامبر دوره کاری‌اش به عنوان سرمربی ایتالیا را آغاز می‌کند. او قراردادی ۳ ساله دارد که تا جام جهانی ۲۰۲۶ ادامه خواهد داشت.

گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، بعد از اعلام استخدام اسپالتی گفت: “ما به اسپالتی خوشامد می‌گوییم. تیم ملی به مربی‌ای بزرگ نیاز داشت و من خیلی خوشحالم که اسپالتی به عهده گرفتن مسئولیت آتزوری را پذیرفت. شور و شوق او و تخصصش برای مقابله با چالش‌های پیش روی تیم ملی ایتالیا مفید خواهد بود”.

بر اساس اعلام فدراسیون ایتالیا، مراسم معرفی رسمی اسپالتی در اولین روز‌های ماه سپتامبر و بلافاصله بعد از شروع به کار او برگزار خواهد شد. اولین دیدار رسمی او به عنوان سرمربی ایتالیا روز ۹ سپتامبر مقابل مقدونیه در رقابت‌های انتخابی یورو ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *