ساپینتو: نساجی را به خوبی میشناسم/ از مورایس ناراحت شدم

ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از مسابقه با نساجی مازندران در نیمه نهایی جام حذفی اظهار داشت: فردا یک بازی سخت دیگر داریم که مقابل نساجی در جام حذفی است. تیمی که خیلی خوب می‌شناسمیش ۴ بار با این تیم بازی کردیم و تاریخچه خوبی در مسابقات حذفی دارد. از تمامی ظرفیت هایمان استفاده می‌کنیم و با تمرکز کافی تلاش می‌کنیم این حریف را شکست بدهیم.

*برای هر دو حالت مقابل نساجی آماده هستیم

وی در مورد اینکه فصل گذشته نساجی استقلال را شکست داد و امروز هم سرمربی این تیم گفته دوباره می‌خواهیم قهرمان شویم، گفت: من این مربی جوان اسپانیایی را دیده‌ام. به نظر من تفاوتی که بین ایشان و دیگر مربیان هست سیستم‌شان یکی است، اما مربیان دیگر بیشتر صبر می‌کنند. نساجی بیشتر سیستم دفاعی دارد و سعی می‌کنند حریفان‌شان را با ضدحمله غافلگیر کنند. شاید آن‌ها هم فردا سیستم‌شان را تغییر دهند. شاید با پنج بازیکن در خط وسط بازی کنند. ما برای هر دو حالت آماده هستیم. اما همانطور که گفتم حریف تیم بسیار خوب و با بازیکنان با تجربه‌ای است که آن‌ها هم مثل ما می‌خواهند به فینال حذفی برسند، ولی من امیدوارم با شرایط و کیفیتی که در دو بازی قبلی داشتیم به کارمان ادامه دهیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن گل بزنیم. این مسئله مقابل تیم نساجی خیلی مهم است که بتوانیم زودتر گل بزنیم بعد از آن هم بتوانیم بازی خوبی داشته باشیم.

ساپینتو ادامه داد: انتظار داریم یک تیم سخت مقابل ما قرار بگیرد که بیشتر به کار دفاعی مشغول است ما هم باید خوب تحرک داشته باشیم، سریع بازی کنیم و کاری که انجام می‌دهیم را تمام کنیم تا جایی که می‌توانیم با گلزنی. 

*بعد از موضوع یزدانی از مورایس ناراحت شدم

سرمربی پرتغالی استقلال در مورد اینکه مورایس هموطن او که سرمربی سپاهان است برایش آرزوی موفقیت و قهرمانی در جام حذفی کرده است، عنوان کرد: من رابطه بسیار خوبی با ایشان دارم قبل از آن موضوع سیاوش، بعد از آن اتفاقی که افتاد من یک ذره ناراحت شدم که داخل و بیرون زمین چه اتفاقی رخ داد. بعد از آن ما دیگر صحبتی نکردیم. ما در پرتغال رسمی داریم و انتظار داشتم طبق آن او به من زنگ می‌زد و با من صحبت می‌کرد که چه اتفاقی افتاده است. آن اتفاقی که رخ داد و بعد از آن اشتباه بزرگ بازیکن ما به تیم حریف رفت که من تاکنون در فوتبال چنین چیزی ندیده بودم. البته برای ما هم خوب شد، چون بعد از جدایی سیاوش تیم ما خیلی خوب شد، ولی انتظار این را داشتم که سرمربی حریف با من تماس بگیرد و شرایط را توضیح بدهد. شاید یک روزی او به من زنگ بزند راجع به شرایط عجیب و غریب با من صحبت کند. 

*باید در این باره بازرسی و تحقیق می‌شد

وی افزود: کمیته باید راجع به این موضوع بازرسی و تحقیقی می‌کرد، ولی هیچ اتفاقی رخ نداد، اما هر کس مسئول رفتار خودش است. شاید یک روز او به من توضیح بدهد باید ببینیم.

*اقدام مورایس در بردن آن بازیکن طبیعی نبود

ساپینتو گفت: در مورد اینکه اختلافی با مورایس دارند، گفت: نه، ولی بعد از آن ماجرا دیگر با هم صحبتی نکردیم و فکر می‌کردم باید این موضوع را توضیح می‌دادند که چرا او آن بازیکن را بعد از پنالتی به تیم خودش برد که سه امتیاز را از ما گرفت این طبیعی نبود. در این فرهنگی که در پرتغال هست باید جدیت و احترام بیشتری به خرج داد من هیچ وقت چنین بازیکنی را از تیم حریف که آن کار را کرده باشد نمی‌آورم، اما او این کار را انجام داد. ولی این منم، من اینجوری هستم.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *