روی خوش به زشتی؛ برای کنعانی زادگان ایستاده دست بزنیم؟!

[ad_1]
با وجود اینکه 5 روز از رفتار غیراخلاقی کنعانی زادگان در اراک می گذرد اما همچنان خبری از نتیجه بررسی پرونده او نیست و رفتارها به گونه ای است که گویی هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است.

جی پلاس، شبنم روحی: بعد از شکست پرسپولیس در اراک مقابل آلومینیوم در اولین تجربه رسمی سرمربی گری اوسمار ویرا روی نیمکت قرمزها حواشی زیادی برای این تیم ایجاد شد که بدون شک مهم ترین آن مربوط به درگیری محمدحسین کنعانی زادگان با هواداران معترض بودند که او را با لقب توهین آمیز صدا زدند.

شاید لفظی که هوادار نوجوان برای کنعانی زادگان به کار برد برای هر شنونده ای ناراحت کننده باشد اما او به خاطر همین پرونده از دو بازی ملی محروم شد؛ هرچند با مصلحت اندیشی آن دو بازی محرومیت به خاطر بی انضباطی و بی اخلاقی در اردو در بازی دوستانه اعمال شد و تمام! 

کنعانی زادگان که در سال های اخیر در برخی دیدارهای تیم ملی و پرسپولیس اقدام های غیرحرفه ای انجام داد و مثل بازی با ازبکستان که به خاطر اعتراض به داور کارت زرد دوم را گرفت و اما حاضر به ترک زمین نبود جنجال ساز بوده است.

او این بار در ویدیویی که کاملا واضح است به سمت یک هوادار کم سن و سال در اراک حمله ور می شود. اینکه بعد از شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم او حق عصبانیت داشت و هیچ هواداری اجازه توهین به بازیکن را ندارد توقعی است که حتی در بالاترین سطح فوتبال جهان هم قابل پذیرش نیست. هیچ بازیکنی به دلیل درگیری با هوادار تاییدیه نگرفته است و در تمام لیگ های دنیا با این رفتارها برخورد می شود.

در حالی که این انتظار می رفت همان شب کمیته انضباطی به این موضوع واکنش نشان دهد اما اینگونه نشد و جمعه 27 بهمن سایت فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه به کنعانی زادگان فرصت 48 ساعته داد تا دفاعیات خود را ارسال کند؛ هرچند بسیاری عقیده داشتند اگر کنعانی زادگان ملی پوش و پرسپولیسی نبود حتما با محرومیت و دستور موقت رو به رو می شد.

حسین عبداللهی، عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال 29 بهمن در خصوص اینکه رسیدگی به برخورد محمدحسین کنعانی‌زادگان با چند هوادار پس از بازی پرسپولیس و آلومینیوم در اراک، در حیطه اختیارات آنها یا کمیته اخلاق است، گفت: به دلیل اینکه این اتفاق قبل از خروج اتوبوس تیم پرسپولیس از ورزشگاه بوده، پس این اتفاق در ورزشگاه رخ داده و در حیطه اختیارات کمیته انضباطی است. آیین‌نامه بر این موضوع صراحت دارد و کمیته اخلاق به این موضوع رسیدگی نمی‌کند. در حال حاضر تمام کارها سیستمی انجام می‌شود. فرصت ۴۸ ساعته به کنعانی‌زادگان داده شده تا دفاعیه خود را ارسال کند. معمولاً در چنین پرونده‌هایی نیازی به احضار نیست ولی اگر در رسیدگی به پرونده مشخص شد که ضرورت دارد تا خاطی احضار شود، این اتفاق صورت می‌گیرد.

با توجه به برگزاری دیدار پرسپولیس و تراکتور در هفته هفدهم لیگ برتر این گمان می رود که کمیته انضباطی رای خود را بعد از این دیدار برگزار می کند و همین اعتراض هایی را به همراه داشته که چرا  در مجازات بازیکنان فرق گذاشته می شود.

البته زمزمه هایی مبنی بر محرومیت تعلیقی یک جلسه ای او در فضای مجازی صورت گرفته که اگر اینگونه باشد رای تعجب برانگیزی خواهد بود.

پیش از این برای برخی سرمربیان به خاطر اظهارات خود در نشست خبری دستور موقت صادر می شد اما چه می شود که کنعانی زادگان برای چنین بی اخلاقی هنوز با مجازات رو به رو نشده است؟! پیش از این جی پلاس در گزارشی با عنوان “زرنگ بازی ممنوع؛ آقای کنعانی زادگان!” این هشدار را انجام داد که او با عذرخواهی در تلاش برای فرار از محرومیت سنگین نباشد. او با انتشار استوری برای نشان دادن پشیمانی مصلحتی خود تلاش کرد و در آن  ناراحتی بعد از شکست، فراهم نبودن شرایط امنیتی، مناسب نبودن حضور هواداران کنار اتوبوس تیم و … را عامل این اتفاق عنوان کرد. 

تمام موارد مطرح شده برای توجیه این حرکت قابل بررسی است و قطعا در این اتفاق تاثیر داشته اما به هیچ عنوان نمی توان از رفتار غیراخلاقی کنعانی زادگان چشم پوشی کرد؛ بازیکن ملی پوش و با تجربه ای که هربار ادعاهای بزرگی را مطرح می کند قطعا باید رفتار حرفه ای داشته باشد.

در حال حاضر نیز همه منتظر رای کمیته انضباطی و البته اعلام علت تاخیر در اعلام آن هستند. 

 

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *