روسیه المپیک پاریس را تحریم نمی‌کند

[ad_1]
وزیر ورزش روسیه اعلام کرد کشورش در مسیر تحریم المپیک پاریس قرار نخواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولگ ماتیستین وزیر ورزش روسیه گفت: روسیه نباید مسیر تحریم بازی‌های المپیک پاریس را دنبال کند و ورزشکارانی را که در شرایط بی‌طرف به این رقابت‌ها راه یافته‌اند، مجبور به تحریم کند.

وی همچنین تأکید کرد که تصمیم نهایی برای حضور در المپیک پاریس باید توسط خود ورزشکاران گرفته شود.

وزیر ورزش روسیه خاطر نشان کرد: شما نمی‌توانید بازی‌های المپیک را قاطعانه تحریم و ورزشکارانی را که واجد شرایط بازی‌های المپیک هستند، مجبور به انجام این کار کنید. آنها مجوزهای لازم را کسب کرده‌اند و طبق منشور المپیک، مانند هر ورزشکار دیگری از حقوق خود برخوردارند. ما در آینده نزدیک توصیه‌هایی را آماده خواهیم کرد، اما تصمیم نهایی توسط خود ورزشکاران گرفته می‌شود. بازی‌های المپیک یک رقابت اولویت‌دار برای روسیه نیست، زیرا بیشتر ورزشکاران روسی به آنجا نخواهند رفت.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به ورزشکاران روسیه و بلاروس اجازه داد تا در بازی‌های المپیک تابستانی پاریس (فرانسه) در وضعیت بی‌طرف شرکت کنند. برای دریافت مجوز رقابت، ورزشکاران باید تعدادی از معیارهای اعلام شده توسط IOC را رعایت کنند. در عین حال، ورزشکاران روسیه و بلاروس که در رشته‌های تیمی به رقابت می‌پردازند، نمی‌توانند به پاریس بروند. در حال حاضر 12 ورزشکار روسی به المپیک پاریس راه یافته‌اند.

انتهای پیام/

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *