رفیعی: بعد از دعواها فدراسیون سود می کند

سروش رفیعی هافبک تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه استقلالی‌ها علیه سرخپوشان صحبت‌هایی مطرح کردند، اظهار کرد: مدتی است که امروز این باشگاه بیانیه می‌دهد و فردا باشگاهی دیگر. فدراسیون فوتبال نیز یکسری قوانینی وضع کرده که گریه دارد و پر از اشتباه است. سقف و ته قرارداد می‌گذارد و باشگاه‌ها را مجبور می‌کند که آن دور بزنند، بعد آن کسی که اشتباه را به اجبار انجام داده، قراردادش را ثبت و برای آن‌ها کارت صادر می‌کند و بعد از آن بازی‌ها برگزار می‌شود. بعد من از شما شکایت و جریمه‌ات می‌کنم و شما از یک نفر دیگر شکایت و جریمه می‌کنید.

او افزود: بعد از آن فدراسیون ما را جریمه می‌کند و پول می‌گیرد و امتیاز کسر می‌کند؛ هوادار ما ناراحت می‌شود و ته آن هیچ اتفاقی در این مورد نمی‌افتد. اولین ایراد این است که بازیکنان و مربیان در فوتبال کنار هم نیستند و ما جایی نداریم که صدای‌مان را برسانیم و بگوییم که آقای فدراسیون عزیز، یکسری چیز‌ها را برای ما درست کنید. جواب که نمی‌دهند، اما مسئله را روشن کنند. چرا اتحادیه بازیکنان نداریم؟ من شاید ۳ سال دیگر فوتبال بازی کنم و بروم، اما خیلی از جوان‌ها با این وضعیت فوتبال‌شان خراب می‌شود. هیچ تسهیلاتی بابت بازیکن بودن‌مان از جانب فدراسیون فوتبال که از ما درصد می‌گیرد، نمی‌گیریم و بیمه هم نمی‌شویم.

رفیعی تصریح کرد: به زودی خبر‌هایی به دست شما می‌رسد درباره یکی از باشگاه‌هایی که این درصد را از من کم کرده، اما من از آن‌ها پس گرفته‌ام. هیچ جای دنیا ما حق فدراسیون نداریم و بازیکنان دیگر هم می‌توانند این کار را بکنند. یک قانون برای ما بیاورید که ما باید حق فدراسیون بدهیم، کجای دنیا چنین چیزی است؟ ما که حق فدراسیون را می‌دهیم، فدراسیون چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟ چرا باید وقتی زمین آزادی خراب است به شهرستان برویم و بازی کنیم؟ چرا داوران ما VAR ندارند؟ این پول‌ها کجا می‌رود؟ یک حساب سرانگشتی کنیم ببینیم حق حساب بازیکنان لیگ برتر، لیگ یک و دو، چه عدد قابل توجهی می‌شود، نوش جان‌تان، اما یک سال آن را بگذارید و زیرساخت‌ها را درست کنید. اکنون چه اتفاقی می‌افتد؟ یک توپ را داور آفساید می‌گیرد،  بعد می‌گویند پرسپولیس حکومتی است و  فحش و بد و بیراه می‌دهند. هفته بعد برای استقلال، سپاهان و تراکتور اتفاق می‌افتد و حالا ما روی آن‌ها می‌ریزیم و این وسط کمیته محترم انضباطی می‌گوید حرفی نزن.

رفیعی خاطر نشان کرد:باید کنار هم بایستیم و این کار‌ها را درست کنیم. به عنوان یک بازیکن فوتبال متاسفم که یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام که ۲ اسم بزرگ در فوتبال ما هستند و این همه زحمت کشیدند، به هم چنین حرف‌هایی می‌زنند. من در جواب بازیکنان استقلال باید چه بگویم؟ اگر جای بازیکنان تیم‌های دیگر بودم حداقل می‌گذاشتم یک سال در حد پرسپولیس نتیجه بگیرند و ۳ جام بگیرند بعد از آن روی حرف زدن پیدا می‌کردم. من اگر در یک ماه ۲ بار به استقلال می‌باختم و ۳ جام به آن‌ها می‌دادم حرفی نمی‌زدم، حداقل کاری می‌کردم تا امسال ۲ جام بگیرم و بعد از آن حرف می‌زدم. تا الان کری نخوانده‌ام، اما اگر حرفی هم زده شود به ضرر خودمان است. این حرف‌ها چه نتیجه‌ای دارد؟ هواداران ۲ تیم علیه هم صحبت می‌کنند. ته این حرف‌ها این می‌شود که فدراسیون فوتبال گوش من را می‌گیرد و می‌گوید این جریمه را بده و دیگر حق نداری حرف بزنی، در صورتی که مشکل چیز دیگری است.  

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *