راهیابی سرخوش به فدراسیون حرفه ای های اسنوکر جهان

[ad_1]
امیر سرخوش با پیروزی مقابل حریف اوکراینی به انجمن حرفه ای‌های اسنوکر جهان (WST) راه پیدا کرد.

رقابت های کیو تور مرحله نهایی انتخابی ورزشکاران اسنوکر برای حرفه ای شدن و پیوستن به انجمن حرفه ای های جهان(WST) از ۲۳ لغایت ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ به میزبانی کشور بوسنی و هرزگوین و در شهر سارایوو  برگزار می شود.

امیر سرخوش کاپیتان سرشناس اسنوکر کشورمان که در این دوره از مسابقات حضور پیدا کرد, در فینال گروه خود موفق شد در مقابل لولیان بویکو از اوکراین به برتری ۱۰ بر ۸ دست پیدا کند و جواز حضور در انجمن حرفه از ها را کسب کند.

سرخوش با این افتخار آفرینی به عنوان سومین ایرانی جواز حضور در رقابت های اسنوکر حرفه ای را کسب کرد. او به همراه حسین وفایی دو ایرانی حاضر در رقابت های بین المللی حرفه ای ها می باشد.

او سه دوره نائب قهرمانی اسنوکر جهان، و چندین قهرمانی اسنوکر ۱۵ توپ و شش توپ قاره آسیا و ده ها قهرمانی اسنوکر کشورمان را در کارنامه خود دارد.

سرخوش برای رسیدن به دیدار نهایی موفق شد هاروی چندلر از کشور انگلستان را ۵ بر ۴ و استیون هال وورث دیگر نماینده کشور انگلستان  را با نتیجه ۶ بر دو شکست دهد و به فینال این مسابقات راه پیدا کند. او در دیدار نهایی در یک بازی ۱۰ ساعته موفق شد حریف خود را شکسا دهد و به (WST) راه پیدا کند.

مرحله مقدماتی این مسابقات نیز چند ماه پیش در کشور امارات برگزار شد و امیر سرخوش موفق به عنوان قهرمانی در مسابقات مقدماتی شد و به عنوان نفر نخست از قاره آسیا راهی مرحله پایانی شد.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *