دیدار نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با رییس مرکز اسلامی تایلند

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/v9do
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت که به تایلند سفرکرده است با رییس مرکز اسلامی تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت که به تایلند سفر کرده است با واچاپول کومونتامانی رئیس مرکز اسلامی تایلند دیدار و درباره تجارب سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در امور حج گفت و گو کرد.

در این دیدار که امام جماعت مرکز اسلامی تایلند، چند تن از اعضای هیأت امنای این مرکز، مدیران و معاونین بعثه مقام معظم رهبری و مهدی زارع رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درباره فعالیت‌های مجموعه حج و زیارت در کشورمان و هزینه حج در ایران و نقش سازمان حج و زیارت و بعثه در کاهش آن توضیحاتی ارائه کرد و به بیان نقش مراسم اربعین و چگونگی حضور زائران ایرانی دراین مراسم معنوی پرداخت.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین نحوه ثبت نام از ضیوف الرحمان و امور اجرایی حج در کشورمان را بیان کرد و با اشاره به فرارسیدن شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن امیرمومنان، پیشنهاد کرد که مسئولان مرکز اسلامی تایلند وصیت نامه آن حضرت را ترجمه و در اختیار مسلمانان این کشور قرار دهند.

حجت الاسلام نواب با اشاره به فرازی از این وصیت نامه، بر این نکته اشاره کرد که مسلمانان تایلند در قضیه طوفان الاقصی به این وصیت نامه به خوبی عمل کردند و به دفاع از مظلومین فلسطین و غزه پرداختند.

وی همچنین بر لزوم فعال بودن و حضور گسترده مسلمانان در روز قدس با توجه به شرایط کنونی در سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد و گفت: همچنان از قضیه فلسطین و فلسطینیان حمایت خواهیم کرد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *