دلواپسان لباس و پوشش دختر علی دایی

[ad_1]

برترین‌ها نوشت: حضور دایی و دخترش در برنامه فوتبال ۳۶۰، پلتفرمی به مدیریت و اجرای عادل فردوسی‌پور که در روز بازی ایرانژاپن اتفاق افتاد با واکنش‌ها و بازتاب‌های بسیاری همراه بود. اما شاید ماجرا وقتی وارد فاز تازه شد که یک کاربر با اصالتی به‌ظاهر افغانستانی اگرچه کارت ملی با تابعیت ایرانیاش را منتشر کرده به حضور بدون حجاب نورا دایی در برنامه اخیر فردوسی‌پور معترض شد و پس از آن کاربران به دو دسته موافق و مخالف تقسیم شدند، عده‌ای معتقدند کاری که فردوسی‌پور کرده حرفه‌ای نیست و اصلا چرا باید در یک برنامه فوتبالی، تولد گرفته شود و دختر علی دایی حضور پیدا کند. این عده به خصوص در مورد پوشش دختر علی دایی حساسیت نشان داده‌اند و بی‌حجاب بودن او را زیر سوال برده‌اند.

موافقانِ عادل اما این گونه استدلال می‌کنند که تمام برنامه‌های ورزشی از عناصر غیرورزشی برای جذاب شدن برنامه کمک می‌گیرند، جشن تولد دایی و حضور دخترش خارج از قاعده نیست. موافقان عادل درباره پوشش نورا دایی به سن پایین او اشاره دارند و این که برای تبریک به پدرش به محفل وارد شده. همزمان البته حامیان عادل به منتقدانش اینگونه کنایه می‌زنند که اگر نگران عفن و غیرت و پوشش زنان در ایران هستند، چرا از اخبار حضور یک مهمان خارجی برآشفته نشده‌اند. یک توریست خانم که به عنوان پورن‌استار معرفی شده و عکس‌هایی در نقاط مختلف تهران و اماکن رسمی از خود منتشر کرده. جاهایی که شهروندان عادی هم نمی‌توانند به آن وارد شوند. تصاویری که البته قابل تایید نیستند و هیچ منبع رسمی آنها را منتشر نکرده، اما با وجود وایرال شدن در فضای مجازی از سوی مراکز رسمی واکنشی هم به آنها نشان داده نشده و حضور این خانم با پیشینه چالش‌برانگیز در ایران، تکذیب نشده است. به هر شکل نزاع میان موافقان و مخالفان عادل، جنبه‌های سیاسی و اجتماعی گسترده‌ای پیدا کرده و همچنان ادامه دارد.

چوب و هنر_Fپلاس فرش بهشتی_F پلاس

به نظر می‌رسد این که عادل دیگر فرصت اجرا در تلویزیون را ندارد یا این که حتی نمی‌تواند یک مسابقه فوتبال را گزارشگر کند، درصد موافقان او را افزایش داده است، در شرایطی که مدت‌هاست از رسانه ملی و مخاطبان میلیونی دوشنبه شب‌هایش فاصله گرفته. از آن طرف کیفیت نازل گزارشگری کسانی چون محمدرضا احمدی، خیلی‌ها را دلتنگ عادل کرده، اضافه کنید رفتار انتقادبرانگیز و جلف جواد خیابانی که دیگر چیزی از آن مرد خاطره‌انگیز ملبورن با خودش ندارد، از آن طرف مهمانانی که بعضا خارج از قاعده رفتار می‌کنند، مخاطب را دلتنگ امثال حاج رضایی کرده، خب وسط تمام منازعات اخیر، مساله زنان و چگونگی شکل تعامل فضای رسمی با آن‌ها مساله حل نشده‌ای است که روز به روز کلاف آن پیچیده‌تر می‌شود.

برخی حتی اعتقاد دارند نورا دایی و حواشی به وجود آمده، بازتاب زندگی واقعی بخش‌های قابل توجهی از مردم و زنان است که برخی نهادهای رسمی سعی در نادیده گرفتن آن دارند. در هر صورت در ساعات اخیر آن بخش مربوط به حضور نورا دایی از آرشیو فوتبال ۳۶۰ حذف شده و باید منتظر تحولات پیش رو بود. آیا تبعات این اتفاق دامن عادل را خواهد گرفت و او مجبور خواهد شد برای این اتفاق هزینه‌های بیشتری بپردازد؟ باید ماند و دید.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *