دقیقی: با کسی در کارم شوخی ندارم

[ad_1]
سرمربی شمس آذر قزوین می‌گوید او و تمام کسانی که در کنارش هستند باید در سال 1403 بهتر از سال قبل باشند.

به گزارش “ورزش سه”، سعید دقیقی که از مربی‌های جوان فوتبال ما محسوب می‌شود، در ایام عید به دنبال این است که دانش خود را به‌روز کند تا ۱۴۰۳ را جدی‌تر آغاز کند. با او در مورد تیم ملی و شمس آذر گفت‌وگویی را ترتیب دادیم که در زیر می‌خوانید:

*رحمان می‌توانست دعوت شود 
تصمیماتی که کادر فنی تیم ملی به خصوص آقای قلعه‌نویی گرفته‌اند تصمیمات درست و به جایی است. هم اینکه نسل جدیدی را وارد تیم ملی کرده‌اند تفکر خیلی خوبی است و اینکه به نظرم می‌توانستند نفرات بیشتری دعوت بشوند، ولی چون باید با یک شیب ملایم اتفاق بیفتد، بازیکنان باید جا بیفتند و تجربه‌شان بیشتر و بهتر بشود فکر می‌کنم تصمیم درستی بود. ان‌شاءالله در ادامه مسیر بتوانند جوانان بیشتری را به تیم ملی تزریق بکنند. موردی که وجود دارد این است که برخی از بازیکنان در این بحث تغییر از چشم نیفتند و از لیست جا نمانند. مثلاً ما رحمان جعفری را داریم. درست است که نه خیلی جوان است نه آنقدر باتجربه، ولی شرایط دعوت شدن به تیم ملی را داشت. در تیم خودمان دو سه بازیکن خیلی خوب به جز حسین گودرزی داشتیم که می‌توانستند دعوت بشوند اسم نمی‌برم.

2004102

*پیشرفت تیم ملی را در بازی ترکمنستان دیدیم 
آقای قلعه‌نویی و کادر فنی‌اش که نفرات خیلی خوبی بر خلاف انتقادها هستند؛ مربی دروازه‌بان‌هایشان جزء بهترین‌هاست و کمک مربی ایتالیایی خیلی خوب است. به نظرم همه ابعاد را دارند و به نظرم نفراتی که دور هم جمع شده‌اند نفرات لایقی هستند. بازی با ترکمنستان هم بازی خوبی بود و آدم پیشرفت را حس می‌کرد و مطمئن هستم بهتر از این هم خواهد شد.

*ما جوان‌ترین تیم لیگ هستیم 
مجموع ارقام بچه‌هایی که در تیم من بازی می‌کنند زیر ۵۰ میلیارد است. البته در بازی آخر به زیر ۳۰ میلیارد هم می‌رسید. فکر کنم جوان‌ترین تیم لیگ هم ما هستیم. جعفرپور ۲۳ ساله، گودرزی ۲۲ساله، آلبوصبیح ۲۶ ساله، عیسی مرادی ۲۵ ساله. همه اینها را جمع کنید، میانگین سنی 24 می شود. ما جوان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین تیم لیگ هستیم. خیلی‌ها می‌گویند تیم ما جوان است ولی اگر بررسی کنند تیم ما جوان‌ترین تیم لیگ است. بچه‌های ما بازیکنان بااستعدادی هستند که خیلی از آنها می‌توانند به تیم ملی دعوت شوند و امیدوارم در مسیری که آقای قلعه‌نویی دارد تغییر ایجاد می‌کند، نگاهی ویژه‌تر داشته باشد. اینکه ابزار، امکانات و منابع مالی داشته باشی کار را راحت می‌کند ولی اینکه شما بازیکن بسازی و ‌‌بازیکن بفروشی کار خیلی مهمی است. امیدوارم چشمان تیزبین آقای قلعه‌نویی که حسین گودرزی را دید باقی نفرات ما را هم ببیند.

*حسین نباید شکننده باشد! 
حسین گودرزی ویژگی‌هایی خاص دارد. چپ‌ پا است ولی باید یک مقدار روح فوتبالی‌اش را بزرگ کند و با انرژی بیشتری کارش را دنبال کند و شکننده نباشد و اگر این کارها را بکند جزء بهترین دفاع چپ‌های ما در سطح بین المللی خواهد شد.

2004101

*اصلا در کارم شوخی ندارم 
بنده سعی کردم در هرجایگاهی قرار می‌گیرم مثمر ثمر باشم چه در جایگاه مدیریتی چه به عنوان نماینده مردم در شورای شهر و چه در بعد فنی. همیشه هدفم این بوده در هر جایگاهی ملزوماتش را رعایت بکنم. قبل از اینکه شما تماس بگیرید داشتم کتاب می‌خواندم. من دو کتاب فوتبالی را در این مدت آغاز کردم که یکی از آنها تمام شد و این یکی هم دارد تمام می‌شود. در این دو سالی که کار مربیگری می‌کنم سعی کردم مغرور نشوم. فوتبال طوری است که هر روز باید پیشرفت کنی و نکات جدید یاد بگیرید ولی اینکه هیچ موفقیتی تنهایی به دست نمی‌آید کادر مدیریتی، بازیکنان و خیلی از عوامل دیگر تاثیرگذارند و حتی هواداران که قوت قلب ما بوده‌اند.

*قبل از مربی بودن باید مدیر خوبی بشوی 
خدا را شکر در این دو سال مجموعه ما کارهایی انجام داده که شاید خیلی‌ها آرزویشان بوده چنین کاری بکنند و با کمترین بودجه مسائل خوبی را رقم زدیم و لطف خدا شامل حال ما بوده سال ۱۴۰۳ را با اندیشه جدید آغاز می‌کنیم. هرچند برخی از بازیکنان ما جدا شدند اما گذشته‌ها گذشته سعی‌ام بر این است هر روز پیشرفت بکنم هم در حوزه فنی و هم در حوزه مدیریتی، چون اعتقاد دارم اولین راس در فوتبال این است که بتوانی مدیر خوبی باشی؛ یعنی در سازمانی که فعالیت می‌کنی به خوبی مدیریت کنی و بعد در آن مباحث فنی را ارتقا دهی.

*هر کس کنار ما باشد باید قوی‌تر از سال قبل بشود
من و گروه مدیریتی و سایرین سال ۱۴۰۳ را قوی‌تر از قبل آغاز خواهیم کرد و از روز دوشنبه تمریناتمان آغاز می‌شود. اصلاً در کارم شوخی ندارم و جدی‌تر از قبل هستم و هر کس که در این مسیر می‌خواهد کنار ما کار بکند باید قوی کار کند تا ۱۴۰۳ هم بتوانیم اتفاقات خوبی رقم بزنیم.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *