درگیری بازیکنان استقلال بین دو نیمه دربی/ بیرانوند: به استقلالی‌ها خط دادند تا روحیه من را خراب کنند/ حمله هواداران آبی به رحمتی!

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/clct
استقلال و پرسپولیس ۵ سال قبل یک جدال بسیار پرحاشیه در ماه فروردین داشتند.

دهم فروردین سال ۹۸ برای هر دو تیم استقلال و پرسپولیس یک روز فراموش‌نشدنی بود. دربی برگشت لیگ هجدهم در حالی برگزار شد که اگر استقلال مسابقه را می‌برد به طور جدی شانس قهرمانی پیدا می‌کرد و البته پیروزیِ پرسپولیس هم فتح لیگ هجدهم را تا حد زیادی برای قرمزپوشان مسجل می‌کرد. دیداری که در نهایت با تک‌گل احمد نوراللهی به نفع پرسپولیس تمام شد و این تیم با اتکا بر همان پیروزی و البته بردهای بعدی توانست قهرمان لیگ هجدهم شود.

اما حاشیه‌های عجیب و غریب آن دربی هرگز از یادها نمی‌رود. پس از گل پرسپولیس و قبل از این‌که نیمه اول به پایان برسد، استقلال صاحب ضربه پنالتی شد و خیلی‌ها بر این باور بودند که از میان گادوین منشا، ایسما یا پاتوسی، یک نفر ضربه پنالتی را خواهد زد اما ناگهان مهدی رحمتی کاپیتان آن زمان استقلال از درون دروازه خودش را به محوطه جریمه پرسپولیس رساند و با چند نفر از استقلالی‌ها صحبت کرد. لحظاتی پس از وقوع این اتفاق، پنالتی‌زن استقلال عوض شد و فرشید اسماعیلی پشت توپ قرار گرفت! فرشید پنالتی را زد و آن را خراب کرد تا روحیه پرسپولیسی‌ها و البته علیرضا بیرانوند به اوج خود برسد.

بیرانوند پس از پایان آن بازی مصاحبه عجیبی کرد و گفت: بعضی‌ها در مورد شکل پنالتی‌زدن به من حرف‌هایی به بازیکنان استقلال زده و به آن‌ها خط داده بودند طوری به من پنالتی بزنند که روحیه‌ام خراب شود اما خوشبختانه پنالتی گل نشد.

ماجراهای دربی دهم فروردین سال ۹۸ به همین جا ختم نشد چون بین دو نیمه و داخل رختکن استقلال درگیری لفظی پیش آمد و حتی کار فراتر از این هم شد و استقلالی‌ها بین دو نیمه به جای این‌که به تاکتیک‌های وینفرد شفر گوش بدهند، مشغول جدا کردن چند بازیکن از یکدیگر بودند!

پس از این‌که مسابقه پایان یافت باز هم حاشیه دست از سر استقلال برنداشت چون گروهی از تماشاگران استقلال به مهدی رحمتی حمله کردند و او را عامل عوض کردن پنالتی‌زن تیم و باخت استقلال می‌دانستند. فیلم این درگیری لفظی در فضای مجازی منتشر شد و دقیقا از همان بازی تا انتهای فصل رحمتی نیمکت‌نشین شد تا حسین حسینی بازی کند.

ساعتی پس از خاتمه دربی هم باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد فرشید باقری اخراج شده و حق حضور در تمرینات را ندارد. البته باقری بعدا جریمه نقدی شد و به تمرینات برگشت.

مهدی رحمتی

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *