درویش: برای پیراهن پرسپولیس حاشیه درست کردند/ ما کمتر از استقلال پول گرفتیم

رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در باره شایعه اختلاف با اسپانسر پیراهن این تیم به واسطه نمادی که اکنون با حاشیه مواجه شده است، اظهار کرد: اولا که آن‌ها اصلا به این نماد ورود نکردند و نمی‌شناسند. دوما اینکه سال هاست که روی پیراهن پرسپولیس به این شکل بوده و در ضمن اکنون سال هاست که یکی از بنگاه‌های اقتصادی بزرگ این نماد را دارد و هیچ ربطی ندارد. برخی به دنبال حاشیه سازی هستند و موفقیت تیم را برنمی تابند.

 ۲۰ سال است که این پیراهن بر تن تیم است، الان یادتان آمد؟

او افزود: من یک روز گفتم کاش قهرمان نمی‌شدیم و خیلی حرف و حدیث درباره این جمله من شکل گرفت. منظور من همین روز‌ها و اتفاقات بود. فرصت دارید بگویم؟ بعضی‌ها فکر کردند ما از قهرمانی بدمان می‌آید. چرا باید بدمان بیاید؟ چون با قهرمانی برای ما سد‌های زیادی درست می‌کنند و کردند. ما گفتیم کاش قهرمان نمی‌شدیم. بعضی‌ها فکر کردند ما قهرمانی را دوست نداریم. صبح و شب زحمت می‌کشیم تا قهرمان شویم. شما ببینید از زمانی که قهرمان شدیم چه موانعی برای ما درست کردند. ۲۰ سال است که این پیراهن بر تن تیم است، اما اکنون ببینید چه حاشیه‌ای درست کردند. به هر حال منبع این حاشیه مشخص است از کجاست! چرا برای تیم‌هایی که قهرمان نشدند علی رغم هزینه‌هایی چند برابری ما چنین حواشی ساخته نشد؟ بیایید ببینید درباره آن‌ها چه کسی چیزی گفته است؟  

می گویند چرا با این همه موانع پرسپولیس زنده است؟ 

درویش گفت: ما کمتر از استقلال پول گرفتیم و باز هم کمتر می‌خواهیم. هر چقدر که آن بچه گرفته به ما هم بدهید. مگر نگفته بودند تیم‌هایی که بالاتر از سقف قرارداد ببندند جلوی بازی شان گرفته می‌شود و نتیجه آن‌ها سه بر هیچ می‌شود؟ چه کردند؟ چه کسی باید رسیدگی و بررسی کند؟ بعد بیایید ببینید چه درباره پیراهن ما چه حاشیه و شیطنتی درست می‌کنند. می‌دانید چرا؟ چون همه کار علیه ما شد، اما با شروع بازی‌ها پرسپولیس با برد آغاز کرد. می‌گویند ما این همه مانع درست کردیم پس چرا پرسپولیس هنوز زنده و موفق است؟  

ما از استقلال کمتر پول گرفتیم و کمتر هم می خواهیم

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: طفلی بازیکنان ما فصل گذشته طلبکار هستند و هنوز پول این فصل و آپشن‌ها را ندادیم و نتوانستیم جلسه‌ای با خصوصی سازی داشته باشیم، اما همه جان شان را برای این تیم می‌گذارند. این اصالت ماست که ما را زنده و موفق نگه داشته است. قطعا فردا جلسه با خصوصی سازی خواهیم داشت تا شرایطمان مشخص شود. ما چیز زیادی نمی‌خواهیم  و فقط می‌گوییم یا مالک ما وزارت است یا خصوصی سازی. می‌گوییم هر چقدر آن بچه گرفته به ما هم بدهید. می‌گوییم ما قهرمان شدیم و اصلا از آن‌ها به ما کمتر بدهید. باور کنیم ما کمتر گرفتیم و باز هم کمتر می‌خواهیم. آن‌ها ۹۰۰ میلیارد بدهکار هستند. هیچ کس اندازه ما شفاف کار نیم کند و ما چوب همین شفافیت و این قهرمانی را می‌خوریم. آن روز که درباره قهرمانی گفتم به خاطر همین مسائل بود. اینکه از حقوق حقه خودمان محروم می‌شویم. استادیوم بدون تماشاچی در بازی اول بود. من باید ۵۲۰ میلیون به شرکت تجهیز برای آن بازی بدهم. من باید با کدام درآمد این هزینه را بدهم؟ تبلیغات حقوق حقه ما است و از آن محروم هستیم. پارسال ما در خصوص تبلیغات محیطی کاملا حساب و کتاب مان را انجام دادیم و اکنون یک مقدار طلبکار هستیم.  

ما با ایرانسل توافق کردیم اما فشار آوردند که با استقلال هم قرارداد ببندد

او افزود: امسال هنوز بازی اول را ندادند، پخش تلویزیونی هم نداریم و می‌گویند حرفش را نزنید. تبلیغات محیطی هم که نداریم و هوادار هم نمی‌آید و بلیت فروشی هم نداریم. از آسمان باید بیاید تا هزینه‌ها را بدهیم؟ از کجا باید پول در بیاوریم؟ ما با ایرانسل به توافقات مثبتی رسیده بودیم، اما اکنون به آن‌ها فشار آوردند که بیایند و با یک تیم دیگر هم قرارداد ببندند! آن‌ها همی می‌گویند ما اینقدر بودجه در نظر نگرفته بودیم، اما همچنان فشار می‌آورند و همین موضوع باعث شده تا توافقات ما با تاخیر دنبال شود. مشکلات ما یکی، ۲ تا نیست! خب این بحث را باید چه کنیم؟ ما قهرمان شدیم و اکنون باید منتظر بمانیم که ببینیم نتیجه فشار‌ها چه می‌شود؟  ما باید برویم آسیا با تیم‌هایی بازی کنیم که ۲۰۰ میلیون دلار قیمت بازیکنانشان است. ۹۰ درصد تیم هایشان هم حکومتی است و برای فلان شازده و فلان وزیر. ببینید چقر حکومت عربستان هزینه کرده و به این باشگاه‌ها کمک کرده است. من باید تیمم را در شرایطی برای تقابل با تیم منتخب جهان آماده کنم که از اکنون فکر این هستم که ناهار چه کنم و مشکل داریم.  

درویش گفت: اکنون مشخص نیست مرغ هستیم یا شترمرغ! از آن ور حسابرس‌های دولتی می‌آیند و می‌گویند شما دولتی هستید و می‌گویم پس دم تان گرم و یک بودجه و آفر دولتی به ما بدهید و می‌گویند نه!   برای ورزش قهرمانی یک ریال کسی نمی‌تواند کمک کند.  

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *