درخشان: کنعانی زادگان می‌توانست به تیم ملی کمک کند/ ملی پوشان برابر تیم اصلی بلغارستان محک می خورند

حمید درخشان پیشکسوت فوتبال درباره  غیبت سردار آزمون و حسین کنعانی زادگان  در اردوی تیم ملی  فوتبال اظهار کرد: ما اطلاعی از  بند قرارداد آزمون با تیم آ. اس رم   نداریم، اما باشگاه ایتالیایی  اختیار دارد که این تصمیمات را بگیرد و بازیکن را در فیفا دی و بازی‌های رسمی و ملی به   تیم ملی می‌دهد. در مورد کنعانی زادگان باید بگویم آن رفتارش در بازی با ازبکستان باعث شده که به تیم ملی دعوت نشود.

او ادامه داد: به نظرم در مورد کنعانی زادگان می‌توانستند تجدید نظر کنند و با او صحبت کرده و شرایط را ایجاد کنند که بتواند به تیم ملی کمک کند. اینکه حالا یک اتفاق در بازی با ازبکستان افتاد، اما می‌توانستند با کنعانی زادگان حرف بزنند تا این اتفاق  تکرار نشود. به هر حال تصمیمی که سرمربی تیم گرفته است و باید تابع آن تصمیمات بود و نظر شخصی قلعه نویی این بوده که کنعانی زادگان را دعوت نکند. البته این بازیکن می‌توانست با حضور در تیم ملی کمک حال قلعه نویی باشد.

قلعه نویی می خواهد بازیکنان باتجربه را به جام ملت های آسیا ببرد 

درخشان درباره دعوت نشدن قایدی و بازیکنان جوان در تیم ملی فوتبال گفت: قلعه نویی به دنبال بازیکنان باتجربه‌تر و پخته‌تر برای جام ملت‌های آسیا است. تیم‌هایی که در این رقابت‌ها حضور دارند خیلی قوی هستند و تقابل با این تیم‌ها کار را برای ما سخت می‌کند. آن چیزی که خواسته سرمربی بوده این است که تیم باتجربه‌تر را به مسابقات ببرد و بتواند استفاده بهینه‌ای ببرد.

امیدوارم عزیزی و افاضلی بتوانند مشاوره های خوبی به قلعه نویی بدهند

پیشکسوت فوتبال درباره اینکه خداداد عزیزی و هومن افاضلی مشاوران فنی تیم ملی  شدند، گفت: ان شا الله عزیزی و افاضلی بتوانند به قلعه نویی کمک کنند و در واقع مشاوره‌های خوبی بدهند که تیم ملی فوتبال موفق باشد و باعث خوشحالی مردم شوند. برای این ۲ نفر که به کادر فنی اضافه شدند آرزوی موفقیت می‌کنم  و امیدوارم از آن‌ها در تیم ملی استفاده بهینه ببرند.

تاکنون ندیدم که مشاور فنی لباس ورزشی بپوشد و تمرین کند 

او درباره اینکه به نظرش مشاوره فنی باید در زمان تمرینات تاکتیکی در وسط تمرین حاضر شود مانند کاری که خداداد عزیزی در اولین حضورش در تیم ملی فوتبال انجام داد، گفت: نه، جالب است، من تا حالا ندیدم که مشاور فنی لباس ورزشی بپوشد و با بازیکنان تمرین کند. البته تعجب نکنید برای اینکه خیلی چیز‌ها در کشور ما روی اصول حرکت نمی‌کند و در فوتبال هیچ چیزی سرجایش نیست. در فوتبال ما اتفاق غیر منتظره می‌افتد و شک می‌کنیم، اما در هر صورت این اتفاق رخ داده است.

بازی دوستانه  با آنگولا توفیری برای ما ندارد 

درخشان درباره اینکه بازی دوستانه با بلغارستان و آنگولا را چطور می‌بیند، گفت: اگر بلغارستان از  ترکیب اصلی خود برابر تیم ملی کشورمان استفاده کند محک خوبی ملی پوشان می‌خورند. اما تیم آنگولا فوتبالش نسبت به  تیم‌های آفریقایی سطحش پایین‌تر است. فکر نمی‌کنم خیلی توفیری برای ما داشته باشد. در نهایت فدراسیون فوتبال توانسته این بازی‌ها را تدارک ببیند و بیشتر از این هم نمی‌تواند کاری انجام بدهد. امیدوارم تیم ملی از این ۲ بازی بهره خوبی ببرد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *