درخشان: پرسپولیسی‌ها برنامه‌ای برای گل زدن نداشتند/ نفت آبادان باشهامت بازی کرد

 

حمید درخشان پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره تساوی سرخپوشان برابر تیم صنعت نفت آبادان اظهار کرد: این بازی چنگی به دل نزد. با توجه به اینکه پرسپولیس مقابل یک تیم ۱۰ نفره بازی کرد، متاسفانه این نتیجه خوبی برای این تیم نیست. پرسپولیس با وجود اینکه مالکیت توپ را داشت، اما برنامه‌ای برای رسیدن به گل در خط جلو نداشت و متاسفانه در یکسری از دقایق بد بازی کرد.

عدم جاگیری مناسب خط دفاع پرسپولیس فرصت را به نفت آبادان داد 

او افزود: تیم پرسپولیس  می‌توانست به گل‌های بیشتر برسد، اما این اتفاق رخ نداد. همچنین نتیجه بازی ۲ بر یک خطرناک است و یک اشتباه کنید حریف به گل می‌رسد و همین اتفاق هم افتاد و در یک ارسال، عدم جاگیری مناسب خط دفاعی پرسپولیس  این فرصت را به صنعت نفت داد که  به گل برسد. سرخپوشان مالکیت توپ را داشتند، اما از این مالکیت نتوانستند به خوبی استفاده کنند و بیشتر سعی می‌کردند در عرض بازی کنند که اشباع شده  و به این تاکنیک قانع بودند.

پرسپولیس به گل دوم خود اکتفا کرده بود 

درخشان تصریح کرد: پرسپولیسی‌ها می‌توانستند بهتر از این بازی کنند و بیشتر به گل برسند، اما  فرصت‌های زیادی را برای رسیدن به گل خلق نکردند و به گل دوم خود  اکتفا کرده بودند که در نهایت گل دوم نمی‌تواند حاشیه امنیت باشد و به خاطر همین  با غفلت  و اشتباه خط دفاعی، تیم صنعت نفت آبادان توانست به گل تساوی برسد. تیم صنعت نفت آبادان خیلی خوب دفاع کرد و به نظرم این تیم خیلی باشهامت برابر پرسپولیس بازی کرد.

هافبک های پرسپولیس نمی توانند برای مهاجمان موقعیت گل ایجاد کنند 

پیشکسوت پرسپولیس درباره علت ناکامی سرخپوشان در کسب برد گفت: فقط خط هافبک پرسپولیس خیلی نمی‌تواند مهاجمان را در موقعیت گل قرار بدهد. متاسفانه ۳ هافبک پرسپولیس  از جمله سرلک، رفیعی و ریگی فقط تخریب و درگیری را خوب بلد هستند، اما نمی‌توانند در عمق بازی کنند. به نظرم آن‌ها فقط در عرض بازی می‌کنند و سروش هم بازی اش مثل ۲ هافبک شده و به جای اینکه توپ را در عمق ارسال کند در عرض بازی می‌کند. فکر می‌کنم این تاکتیک آن چنان فرصتی را به مهاجمان نمی‌دهد که جلوی دروازه حریف نزدیک و خطرساز شوند. به هر حال این نکته اهمیت دارد  که پرسپولیس از این مسئله دور است. به نظرم باید گل محمدی این نقطه ضعف را حتما درست و اصلاح کند که بتواند  تیمش در عمق به جای عرض  بازی کند.

پرسپولیس باید از عمق برای رسیدن به گل بهره می برد 

او درباره اینکه سانت‌های زیاد پرسپولیس هم مدافعان نفت آبادان دفع می‌کردند، گفت: با توجه به اینکه تیم حریف ۱۰ نفره بود این موضوع باعث می‌شود که شما فضای بیشتری داشته باشید و از عمق برای رسیدن به گل استفاده کنید، اما پرسپولیس برعکس عمل می‌کرد و برای حریف بازی می‌کرد. در عرض بازی کردن و حفظ توپ پرسپولیس برای تیم صنعت نفت ۱۰ نفره خوب بود، اما برای سرخپوشان خوب نبود. به نظرم پرسپولیس می‌توانست از ۱۰ نفره شدن حریف بهره ببرد، اما متاسفانه این استفاده را نکرد و سرخپوشان طوری بازی می‌کردند که انگار حریف هم ۱۱ نفره است.

توان و قدرت  بازیکنان تاجیکی بیشتر از بازیکنان ما است 

درخشان درباره اینکه تیم پرسپولیس با این شرایط می‌تواند برابر استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیا موفق شود، گفت: بازیکنان تاجیکی توانشان، دوندگی شان و قدرتشان  بیشتر از بازیکنان  داخلی ما است و این کار را برای پرسپولیس سخت می‌کند. این طور نیست که  ما به راحتی در لیگ بازی می‌کنیم و  در آنجا هم راحت باشیم و این اتفاق نمی‌افتد. آنجا کار سخت است و باید سرعت بازی مان، شرایط بازی کردن، تاکتیک و سیستمی که بازی می‌کنیم متفاوت باشد تا بتوانیم برنده باشیم در غیر این صورت با این بازی کردن نه تنها برنده نمی‌شویم بلکه ممکن است شکست هم بخوریم.

پیشکسوت پرسپولیس درباره درگیری‌ها در زمین مسابقه گفت: من تعجب می‌کنم وقتی داوری قضاوتی می‌کند و تصمیم می‌گیرد، همه به سمت داور می‌روند و فکر می‌کنند با فشاری که می‌آورند داور تصمیمش را عوض می‌کند. داور تصمیمش را گرفته و بهتر است بازیکنان تمرکزشان روی بازیشان باشد. به نظرم اشتباهی که تیم‌های کم تجربه انجام می‌دهند و باعث می‌شوند که ۱۰ نفره شوند و این موضوع به تیمشان لطمه می‌زند.

اظهارات سرخابی ها علیه یکدیگر اتفاق خوبی در فوتبالمان نیست 

درخشان درباره اینکه سرخابی‌ها این روز‌ها خیلی علیه هم حرف می‌زنند، گفت: اصلا کار خوبی نیست و اتفاق خوبی در فوتبالمان رخ نمی‌دهد. همیشه در فوتبال  دنبال حاشیه هستیم و متاسفانه چند سالی است که با این حاشیه‌ها زندگی می‌کنیم و انگار عادت شده است. به جای اینکه این کار‌ها را انجام بدهیم باید  تمرکزمان را روی مشکلات و نحوه بازی مان بگذاریم و بازی هایمان را توسعه و مسائل فنی خود را تغییر بدهیم. متاسفانه این مسائل دیده نمی‌شود و فقط به دنبال حاشیه هستیم.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *