خشم کره‌ای‌ها از کلینزمن درست مثل بنتو!

[ad_1]

[og_img]
هواداران فوتبال در کره جنوبی به خاطر عذرخواهی نکردن کلینزمن از او عصبانی‌اند.

به گزارش ورزش سه، کره جنوبی در راه رسیدن به فینال جام ملت‌های آسیا باز ماند و طبیعتاً هواداران فوتبال از این مربی کلینزمن انتقاد می‌کنند. در ظاهر، صعود به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا بدترین نتیجه نبود اما قطعا برای تیمی که قصد قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را دارد، نتیجه ناامیدکننده‌ای بود.

علاوه بر این، با نگاهی به محتوای بازی، اجتناب از انتقاد هواداران فوتبال دشوار بود. کلینزمن با تکیه بر توانایی‌های فردی بازیکنان کلیدی در طول این تورنمنت، به اصطلاح مدل «آن فوتبال را انجام بده» را بازی کرد که هیچ تاکتیک سازمان یافته‌ای در آن پیدا نشد و بازیکنان کلیدی لیگ‌های بزرگ مانند سون هیونگ مین و لی کانگ این بازی را به تنهایی انجام دادند.

در حالی که عصبانیت هواداران فوتبال در کره جنوبی به راحتی فروکش نمی‌کرد، کلینزمن همراه با برخی از بازیکنان از طریق فرودگاه بین المللی اینچئون در روز هشتم  فوریه وارد این کشور شد. بلافاصله پس از آن، کلینزمن در مقابل خبرنگاران مصاحبه‌ای در فرودگاه انجام داد و در پاسخ به این سوال که آیا قصد استعفا دارد یا خیر، گفت: «می‌خواستم در این تورنمنت برنده شوم. اردن در نیمه نهایی تیم بسیار بهتری بود و کاملا شایسته صعود به فینال بود.»

1987803

کلینزمن در مورد انتقاداتی که به او می‌شود گفت: «به نظر من شادی‌ها و غم‌هایی که از فوتبال می‌آید، بخشی از فوتبال است.»

او گفت: «بسیاری از مردم وقتی در مرحله یک هشتم یا یک چهارم نهایی پیروز می‌شدیم خوشحال می‌شدند و قطعاً وقتی حذف می‌شویم افکار عمومی منفی ایجاد می‌شود. این نگرش من به عنوان یک رهبر و بازیکن فوتبال این است که بتوانم انتقادات را بپذیرم.»

هواداران فوتبال از اظهارات کلینزمن بسیار عصبانی شدند چرا که او در آن روز حتی یک بار هم بابت عملکرد ناامیدکننده نیمه نهایی عذرخواهی نکرد. او فقط لبخند روشنی زد و با آرامش از طرفدارانش خداحافظی کرد. او با وجود اینکه از افکار عمومی منتقد آگاه بود اما رفتاری آرام نشان داد و در ادامه گفت که برای جام جهانی آمریکای شمالی و مرکزی که در سال ۲۰۲۶ برگزار می‌شود، آماده خواهد شد.

1986596

بر همین اساس، مصاحبه پائولو بنتو سرمربی سابق بلافاصله پس از جام ملت‌های آسیای قبلی بار دیگر به سوژه داغ تبدیل شده است. بنتو زمانی هدایت تیم ملی فوتبال کره را بر عهده داشت که این تیم در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات شرکت کرد. با این حال، آنها در مرحله یک چهارم نهایی با شکست تکان دهنده ۰۱ مقابل قطر شکست خوردند.

البته در آن زمان انتقاد بر افکار عمومی حاکم بود اما پس از آن شکست بنتو در مصاحبه‌ای در فرودگاه گفت: «نیازی به سرزنش بازیکنان برای نتیجه نیست. بازیکنان سعی کردند فوتبال ما را به خوبی اجرا کنند اما در این مسابقه کافی نبود، هرچند فلسفه هم اشتباه نبود.» در واقع او هم به جای ارائه یک عذرخواهی، احساسات و خشم عمومی طرفداران فوتبال را برانگیخت.

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *