خبیری: بیانیه‌ها جو فوتبال را مسموم می‌کند/ گل محمدی ۲ مهاجم به باشگاه معرفی کرده است

حسین خبیری عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره شکایت چند باشگاه از سپاهان بابت رعایت نکردن سقف بودجه اظهار کرد: اگر فدراسیون فوتبال یک قانونی را وضع کرده و آئین نامه‌ای را مصوب کرده است باید اجازه بدهیم فدراسیون فوتبال به عنوان ناظر حسن انجام این قانون را نظارت کند. اگر باشگاهی تخطئی می‌کند برخورد کرده  و مراجع نظارتی  هم در مورد قانون سقف بودجه رسیدگی کنند.

باید اجازه بدهیم مراجع نظارتی با متخلفان برخورد کنند 

او ادامه داد: قانون سقف بودجه امسال وضع شده است. درست است شاید نواقض و ایراداتی هم داشته باشد، اما در کل قانون خوبی است. حالا که فدراسیون فوتبال این قانون را وضع کرده است و مراجع نظارتی مانند بازرسی کل کشور، کمیته اخلاق و کمیته انضباطی خودشان به عنوان ناظر این مصوبه  اشراف دارند باید اجازه بدهیم که اگر تخلفی صورت گرفته از طرف همان مراجع پیگیری شود و خودشان هم بیایند با متخلفان برخورد کنند.

فدراسیون فوتبال با برخورد با متخلفان اعتماد سایر باشگاه ها را جلب کنند 

خبیری گفت: بیانیه نویسی‌ها کار قشنگی نیست، اما ما در باشگاه پرسپولیس اگر بیانیه‌ای هم دادیم از اتهاماتی که به ما وارد شده است، دفاع کردیم. ما کار‌های مهم تری  هم داریم و و وقت نداریم که بخواهیم  زمان خود را صرف پاسخ به  بیانیه‌های باشگاه‌های دیگر کنیم. به نظرم این بیانیه‌ها جو فوتبال را مسموم می‌کند. فوتبال با این بیانیه نویس‌ها  باعث می‌شود مردم به این رشته ورزشی بدبین شوند و خدای نکرده فکر می‌کنند که همیشه در فوتبال تنش وجود دارد. قطعا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم کار‌های مهمی دارند و اگر در شروع کار به صورت جدی این مسائل را رصد کرده و اگر تخلفی صورت گرفته برخورد کنند قطعا اعتماد دیگر باشگاه‌ها و تیم‌هایی که  این قانون را رعایت کردند جلب می‌شود.  فدراسیون فوتبال و ارگان نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور به طور جدی و بدون تعارف دارند نظارت می‌کنند.

تیم های آسیایی روی پرسپولیس حساب ویژه ای باز کردند 

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره اینکه بیانیه‌های باشگاه‌ها مبنی بر اینکه برخی از باشگاه‌ها قانون سقف بودجه را رعایت نکردند در رسانه‌ها باید مطرح شود یا به فدراسیون فوتبال اعلام کنند، گفت: قطعا باید به فدراسیون فوتبال اعلام کنند.   باشگاه‌های آسیا به خصوص عربستان سرمایه گذاری کردند و پرسپولیس در چند سال گذشته پای فینال بوده است و جزو تیم‌های قدر آسیا هستیم قطعا برای تیم ما حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. با وجود اینکه ما به عنوان یک تیم مدعی قهرمانی قرار است در این رقابت‌ها شرکت کنیم و تحت فشار بودیم، اما به قوانین و آئین نامه‌هایی که ابلاغ شده احترام گذاشتیم. نه اینکه به تقویت تیم نپردازیم بلکه خواسته کادر فنی و هواداران را لحاظ کردیم و اگر لازم باشد تیم را تقویت کنیم انجام می‌دهیم. کما اینکه ما الان نیاز به یک مهاجم داریم که خط حمله خود را تقویت کنیم.

۶۰، ۷۰میلیارد تومان از سقف بودجه مان باقی مانده  است

او افزود: آپشنی به تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تعلق گرفته و سقف باشگاه پرسپولیس طوری هست که بازیکن بتوانیم بگیریم. فکر می‌کنم تقریبا ۶۰، ۷۰ میلیاردی بتوانیم هزینه کنیم. ما یکی، ۲ بازیکن را آزاد کردیم تا بتوانیم مهاجم بگیریم. همیشه فشار به مدیران، کادر فنی بوده که بازیکن خارجی جذب شود در آن زمان مدیران باشگاه رفتند بازیکنی گرفتند که فقط بتوانند هواداران را آرام کنند که ما این کار را کردیم و ثمره اش هم اوساگونا و استوکس می‌شود. بازیکنی که در شان پرسپولیس بوده است، نتوانستیم جذب کنیم. من خواهشم از هواداران پرسپولیس این است که اجازه بدهند بازیکنی که مدیران و  کادر فنی در حد باشگاه پرسپولیس می‌دانند و در حد این باشد که بتواند کار را برای تیم ما در بیاورد به خدمت بگیرند.

بازیکن خارجی باید مکمل خوبی برای نفرات حاضر باشد 

خبیری تصریح کرد: گزینه داخلی  که بتواند به تیم پرسپولیس کمک کند وجود ندارد. قطعا این تیم‌هایی که در آسیا حضور دارند بازیکنان خود را به ما نمی‌دهند و خودشان نیاز دارند. آرزوی موفقیت برای همه نمایندگان ایران در آسیا می‌کنم. همه بازیکنان حاضر در پرسپولیس جزو بهترین‌ها هستند، اما برای تقویت خط حمله باید بازیکنی بیاوریم که بتواند مکمل خوبی برای بازیکنان فعلی  باشد.

بازیکن خارجی باید یک سر و گردن بالاتر از بازیکنان داخلی باشد 

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت:  ما فرصت داریم بازیکن جدید را به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برسانیم. من از باشگاه پیگیری کردم و  گل محمدی ۲ بازیکن را به مدیریت معرفی کرده و مذاکرات به صورت جدی شروع شده است. مدیریت در تلاش است که اگر مذاکرات به نتیجه برسد در جذب بازیکن اقدام کند. امیدوارم بازیکنی که جذب می‌شود کیفیتش به درد پرسپولیس بخورد. اگر جذب مهاجم زمان بر شد به خاطر این بود که همه جوانب  را  از جمله آمادگی بازیکن، عدم مصدومیت را در نظر بگیرند  و در چند سال اخیر آن بازیکن  روی فرم باشد و همه این‌ها در نظر گرفته شده است. حتما بازیکنی جذب خواهد شد که بتواند یک سر وگردن بالاتر از بازیکنانی باشد که در ایران هستند و می‌خواستیم جذبشان کنیم، اما نتوانستیم. امیدوارم اتفاق خوبی بیفتد و در نهایت به عنوان نماینده فوتبال کشورمان بتوانیم آبروی ایران را حفظ کنیم و پرچم کشورمان را  با بالا نگه داریم. مثل این چند سال که ما ۲ بار به فینال آسیا رفتیم و همیشه جزو ۴  تیم بودیم و امیدوارم امسال هم این اتفاق بیفتد.  

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *