خبرورزشی‌گردی| هدیه ویژه ژاوی به پسر کاپیتان استقلال/ مذاکرات دوستانه یک استقلالی با چهره ماندگار بارسلونا

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/1q14

[og_img]
استقلال در بهمن سال ۱۳۹۵ دست به کار بزرگی زد و با حذف کردن السد قطر در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، جواز حضور در بخش گروهی این مسابقات را به دست آورد.

پیروزی استقلال مقابل السد قطر شاید در نگاه اول اتفاقی عادی تلقی شود اما در سال ۹۵ این مسئله کاملا غیرعادی بود چون قطری‌ها از وجود یک فوق ستاره به نام ژاوی در ترکیب خود استفاده می‌کردند.

بازیکنی که با بارسلونا قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا شده بود و سابقه قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۰ را هم داشت، در دهه ۹۰ شمسی با دستمزدی هنگفت به السد قطر آمد و در واقع قرار شد علاوه بر بازی کردن در این تیم، به عنوان سفیر تبلیغاتی جام جهانی ۲۰۲۲ هم فعالیت کند. ژاوی در تهران به عنوان کاپیتان السد مقابل استقلال قرار گرفت و پیش از شروع مسابقه پروتکل تشریفاتی ابتدای کار را انجام داد. او در پایان آن بازی که استقلال توانست در ضیافت پنالتی‌ها حریف قطری را از گردونه مسابقات حذف کند، با وجود ناراحتی از بابت این شکست به مهدی رحمتی تبریک گفت و خطاب به کاپیتان آن زمان استقلال گفت «پسر واقعاً واکنشت عالی بود»! او در واقع به صحنه‌ای اشاره کرد که رحمتی یک موقعیت بسیار خوب را از ژاوی گرفت و مانع شکست استقلال شد.

سرمربی کنونی بارسلونا پس از پایان مسابقه یک هدیه ویژه برای مهدی رحمتی داشت و پیراهن خودش را به ارشیا بابازاده گلر سوم آن زمان استقلال داد و از او خواست آن را به مهدی رحمتی بدهد و به او بگوید این هدیه ژاوی برای پسر کاپیتان استقلال است. بابازاده هم این کار را کرد و امانت این چهره سرشناس فوتبال جهان را به مهدی رحمتی رساند. امانتی که قاعدتا هنوز هم باید در اختیار کاپیتان اسبق استقلال یا پسر بزرگترش باشد.

خبرورزشی‌گردی| هدیه ویژه ژاوی به پسر کاپیتان استقلال/ مذاکرات دوستانه یک استقلالی با چهره ماندگار بارسلونا

لینک منبع خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *