خاطره آیت الله یزدی (ره) از ملاقات صندوقچه اسرار شاه با حضرت امام (س)

[ad_1]
خاطره‌ای از آیت شیخ محمد یزدی (ره) از نحوه برخورد حضرت امام (س) با سلیمان بهبودی که به صندوقچه اسرار محمدرضا شاه معروف بود.

پایگاه خبری جماران، آیت الله محمد یزدی (ره) در سال ۱۳۱۰ هجری شمسی در خانواده‌ ای متدین و ارادتمند به خاندان پیامبر، چشم به جهان گشود. جدش، مرحوم شیخ محمدعلی، حدود صد سال پیش از یزد به اصفهان هجرت کرد و در مدت زمان کوتاهی، در حوزه علمیه اصفهان، به درجات علمی بالایی نائل آمد. مرحوم «آقانجفی» که در آن دوره، ریاست حوزه علمیه اصفهان را بر عهده داشت، شیخ محمد علی را مأمور بحث و مناظره با کشیش‌های ارامنه جلفای اصفهان کرد که شیخ محمدعلی توانست بر تمامی آنها فائق آید و از آن پس، «شیخ یزدی» شهرت یافت.

دوران تحصیل آیت الله یزدی، سرشار از تحصیل در محضر عالمان بزرگ بوده است. وی در درس خارج علمای بزرگی همچون آیت الله بروجردی(ره)، آیت الله اراکی، آیت الله شیخ محمدتقی آملی، آیت الله شاهرودی و نیز یک دوره کامل در درس خارج امام خمینی(ره) شرکت کرد.

مرحوم آیت الله محمد یزدی قبل از انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مبارزان و فعالان سیاسی با حکومت پهلوی شناخته می‌شود که به دلیل سخنرانی‌ها و افشاگری‌های فراوان، بارها تبعید و زندانی شده است.

شروع آشنایی وی با امام خمینی، به شرکت در درس خارج امام در مسجد سلماسی باز می‌گردد که با پیروی از خط و مشی امام به مبارزه علیه حکومت پهلوی پرداخت و با جلسات و سخنرانی‌های فراوان در شهرهای مختلف، بارها توسط ساواک دستگیر و زندانی گردید و در چندین مرحله به شهرهای گوناگون از جمله کنگان، بندرلنگه، بوشهر و رودبار تبعید شد.

آیت الله یزدی پس از انقلاب مسئولیت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف بر عهده داشته است که می‌توان به نمایندگی مجلس شورای اسلامی، عضویت در شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه و نمایندگی مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد.

سرانجام آیت‌الله حاج شیخ محمد یزدی رئیس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم شریف قم در مجلس خبرگان رهبری روز چهارشنبه ۱۹ آذر ماه ۹۹ پس از سال ها مبارزه،‌ تحصیل و تهذیب به دلیل کهولت سن و بیماری دستگاه گوارشی در سن ۸۹ سالگی به دیدار حق شتافت.

mp4

حجم ویدیو: ۱۵.۷۰M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۴:۱۷
دانلود ویدیو

اخبار مرتبط

خاطرات آیت الله هاشمی از وقایع جنجالی سال ۱۳۷۷؛ بیست و یکم آذر: از گزارش علی لاریجانی از سفر به یونان تا جلسه با سران قوا و مذاکره با آیت الله یزدی و اخبار مسأله قتل‌هاى مرموز در ایران

هشت روحانی پرنفوذی که در دهه ۹۰ فوت کردند

آیا آیت الله هاشمی و آیت الله مصباح یزدی اختلافی داشتند؟

جامعه مدرسین و رییس جدید؛ اقدامات اصلاحی بسیاری برای رییس جدید تصور می شود/ اساسی ترین اقدام تحکیم مبانی عرفی و قانونی و بخصوص نهادینه ی ارتباط با حوزه های علمیه است

تازه‌ترین تحولات انتخاباتی در روزهای اخیر

خاطره آیت الله موسوی اردبیلی (ره) از استعفای دسته جمعی دولت موقت و واکنش امام

خاطره کیومرث صابری از ملاقات با امام (س)/ گل آقا: به جد شما قسم من ضد انقلاب نیستم!

خاطره آیت الله العظمی کریمی جهرمی از آشنایی با امام (س)

خاطره دختر امام از روزهای نجف/ چرا امام به مدت یک هفته از منزل خارج نشدند؟

روایت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) از روزی که امام ابهت شاه را خرد کردند

روایت آیت الله عمید زنجانی (ره) از قصد دولت بعث عراق برای دیدار با مراجع نجف

روایت آیت الله قرهی از ذلت رئیس سازمان امنیت در برابر امام

روایت حسن حبیبی از پاسخ قاطع امام به ماموران فرانسوی

روایت محتشمی‌پور از روزهای نجف/ امام چگونه یک تنه در برابر حزب بعث ایستاد؟

انتهای پیام

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *