حضور وزیر کشور در محل ‌کمپ ترک اعتیاد لنگرود/ ‌با مقصرین برخورد قاطع خواهد شد

پس از بروز حادثه آتش سوزی یک مرکز ترک اعتیاد در لنگرود، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز، جمعه ۱۲ آبان هنگام بازدید از طرح‌های شهرستان کامیاران، در تماس تلفنی با استاندار گیلان، در جریان این حادثه تاسف بار قرار گرفت و با خانواده فوت شدگان این آتش سوزی ابراز همدردی کرد. 

وی ضمن دستور فوری برای کمک به مصدومان ، بررسی دقیق علت آن و برخورد قاطع و قانونی با مسبب یا مسببان این حادثه را خواستار شد و ساعتی قبل هم خود برای بررسی این حادثه به لنگرود وارد شد. 

وحیدی از استاندار گیلان خواست همه تمهیدات و امکانات لازم را برای کمک به مجروحان این حادثه بکار گیرد و علت این حادثه را به دقت بررسی کند تا در صورت قصور انسانی، عامل یا عاملان آن را به دستگاه قضایی معرفی کنند. 

استاندار گیلان در ساعات نخست بروز این حادثه با حضور در محل حادثه آتش سوزی مرکز ترک اعتیاد لنگرود، بر انجام خدمات به موقع و رسیدگی ویژه به حادثه دیدگان تاکید کرد.

علت حادثه مرکز ترک اعتیاد لنگرود از سوی گروه‌های کارشناسی و افراد خُبره در دست بررسی است و به محض روشن شدن آن اطلاع رسانی می‌شود.

وی اضافه کرد: این گزارشات درباره علت آتش سوزی با توجه به اطلاعات اولیه است و باید همه نشانه ها بررسی شود تا دقیقا علت وقوع حادثه مشخص گردد.

وحیدی مجددا به همه خانواده های داغ دیده تسلیت گفت و اظهار کرد: این کمپ تحت مدیریت بخش خصوصی بوده؛ البته معمولا بخش خصوصی مسئولیت محل های ترک اعتیاد را با مجوز بهزیستی می پذیرد تا مراحل مراقبت و درمان برای معتادین انجام شود؛ در این راستا مسئولان مربوطه نیز توسط قوه قضائیه بازجویی خواهند شد و اطلاعاتش منتشر می شود.

وزیر کشور با همراهی استاندار گیلان و جانشین فرماندهی انتظامی استان و مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری و فرماندار لنگرود و مدیرکل مدیریت بحران، دادستان و… از محل حادثه بازدید کرد؛ هم اکنون جلسه شورای تامین استان با حضور احمد وحیدی در حال برگزاری است.

حادثه آتش سوزی در یک مرکز ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود واقع در ابتدای جاده کومله این شهرستان، ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح امروز اتفاق افتاد که بر اثر این حادثه، ۳۲ نفر جان باختند و ۱۶ نفر از مددجویان این مرکز مصدوم شده و در حال حاضر در بیمارستان سوانح و سوختگی ولایت رشت تحت مداوا قرار دارند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *