جوابیه قربان‌زاده در پاسخ به اظهارات کریمی: فتح‌الله‌زاده در مقابل او ابوعلی سینا است!

 در پی اظهارات اخیر حجت کریمی، سرپرست پیشین باشگاه استقلال، حسین قربان‌زاده، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی جوابیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

۱- چرا صداوسیما به جای دعوت از مدیران سابق و استمرار تنش در باشگاه استقلال، هیچگاه حتی یک برنامه ورزشی خود را به شاه کلید حل معضل این دو باشگاه بزرگ و مردمی یعنی حق پخش نمی‌پردازد و برنامه‌های مختلف ورزشی صرفا برای بیشتر دیده شدن رقابت می‌کنند نه حل معضل؟!

۲- همانطور که در برنامه تلویزیونی عرض کردم، مقصر اصلی مدیران سابق استقلال نیستند، مقصر اصلی کسانی هستند که این افراد اشتباهی را برای مدیریت این باشگاه بزرگ انتخاب کردند که با سوءمدیریت یا زدوبند، استقلال را به ورطه بحران بکشانند که در اغلب موارد انتخاب‌های استقلال بدتر از پرسپولیس بوده است!

۳- صرفا با پیگیری سازمان خصوصی سازی، آقای کریمی ۳۵ میلیارد تومان به عنوان علی الحساب برای قرارداد فصل آینده و خروج از بحران از همراه اول گرفته بود. او بدون اینکه اطلاعی به هیات مدیره بدهد، تعهداتی ایجاد می‌کرد که اعضای هیات مدیره در رسانه‌ها مطلع می‌شدند و در جلسه رسمی هیات نظارت مشترک وزارت ورزش و سازمان خصوصی هم حضور پیدا نمی‌کرد. به همین دلیل به او اطلاع داده شد بدون اطلاع اعضای هیات مدیره، توافقات ایشان اعتباری ندارد.

چنانکه بعد از استعفا افشا شد که کریمی یک چک حدود ۱۲ میلیارد تومانی همراه اول را غیرقانونی، مستقیم بدون اینکه به حساب باشگاه بیاید را به آقای مهرداد محمدی داده بود تا کنارش عکس بگیرد و بعد از شکست پروژه انتقال آقای بیرانوند (که بنده هیچ دخالت و حتی اطلاعی از آن نداشتم) با ناجوانمردی عجیب، دروغ‌هایی را در پیام استعفای خود و در مصاحبه امشب به بنده نسبت دادند.
بنده هیچوقت درباره موضوعات فنی دو باشگاه مداخله نکردم و هیچ اطلاعی هم از موضوع انتقال آقای بیرانوند و دیگر اعضای کادر فنی و بازیکنان ندارم.

۴- خوشبختانه اعتراف او به عدم بارگزاری در سایت کدال هم موضوع علت تاخیر در برگزاری مجمع باشگاه استقلال را روشن کرد و حتما بنده باید با این اقدام غیرقانونی‌اش که الزامات اولیه شرکت بورسی را نمی‌دانستند، برخورد می‌کردم. این مقاومت غیرقانونی ایشان، ۶۰ روز باشگاه استقلال را عقب انداخت.

۵- در آخرین مهلت بارگزاری مدارک بنده برای نظارت حضوری به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس رفتم و ایشان اطمینان خاطر داد که همه مدارک به شکل کامل بارگزاری شده، در حالی که بعد‌ها معلوم شد صرف نظر از موضوع عدم پرداخت بدهی استراماچونی، بیش از ۲۰ ایراد دیگر در بارگزاری مدارک استقلال محقق شده که عامل حذف استقلال از آسیا بوده که ناشی از ضعف و عدم اشراف ایشان و اطرافیانشان بوده است.

۶- ایشان در جلسه مصاحبه انتخاب اعضای هیات مدیره، بسیار ضعیف بودند و حتی بدیهیات مدیریت باشگاه را نمی‌دانستند و صرفا با اشاره به سوابق همکاری با سپاه و هیات امنا مسجد و داشتن رستوران و شرکت لوازم یدکی به دنبال اثبات خود بودند و بار‌ها افرادی را از مجلس و فدراسیون کشتی برخی نهاد‌ها واسطه کردند. در ارزیابی ایشان همین بس که آقای فتح الله زاده در مقابل ایشان ابوعلی سینا هستند!

۷- بنده به سهم خودم تلاش کردم صادقانه و با قاطعیت برای مقابله با فساد و سوءمدیریت در فوتبال فعالیت کنم و بزودی در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای مطالب دیگری عرض خواهم کرد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *