جمشیدیان: سپاهانی‌ها برابر ملوان در شرایط آرمانی خود نبودند/ رای بی‌رحمانه‌ای AFC صادر کرد

احمد جمشیدیان بازیکن اسبق سپاهان درباره شکست این تیم برابر تیم ملوان اظهار کرد: بازی جذابی بود و  هر ۲ تیم دوست داشتند ۳ امتیاز بازی را بگیرند. واقعا ملوان با تیم فصل گذشته فرق دارد و یک تیم جسور و باانگیزه است و یک بازی برابر و پایاپایی با سپاهان ارائه کرد. هر لحظه هر ۲ تیم می‌توانستند بازی را به نفع خود تمام کنند که ملوان یک بار پیش افتاد و سپاهان جبران کرد و مجددا تیم شمالی گل دوم را زد و سپاهان کامبک کرد.

او افزود: البته ملوانی‌ها در  نیمه دوم، بازی را بستند و تک موقعیت‌هایی را ۲ تیم داشتند و منتظر بودیم که بازی مساوی تمام شود، اما همان مساوی هم برای سپاهان ناامیدکننده بود، اما روی یک گل به خودی انزلی چی‌ها ۳ امتیاز را گرفتند. واقعا بازی جسورانه‌ای را ملوانی‌ها انجام دادند و روز، روز سپاهان نبود و آن‌ها در شرایط آرمانی خود نبودند و کیفیت خوبی نداشتند. استقبال خوبی هم از بازی نشده بود و ۳ امتیاز ارزشمند در روزی که هر ۲ مدعی دیگر امتیاز از دست دادند، سپاهان نتوانست از این فرصت بهره ببرد و امتیاز از دست داد.

جمشیدیان درباره اینکه  رای بازی سپاهان برابر تیم الاتحاد از سوی‌ای اف سی ۳ بر هیچ به نفع تیم عربستانی صادر شد، گفت:  فکر می‌کنم این رای روز چهارشنبه رسمی شده بود، اما با توجه به اینکه سپاهان یک بازی حساس داشت و شاید بین فدراسیون فوتبال و باشگاه سپاهان هماهنگی‌هایی صورت گرفته بود که این خبر خیلی بازتاب نداشته باشد. فقط می‌شود تاسف خورد. من فکر می‌کنم اگر آن روز بازی برگزار می‌شد قطعا سپاهان شانس زیادی برای برد داشت و این تیم باید همه تمرکزش را بگذارد و سریع خودش را جمع و جور کند تا با برد برابر آلمالیق بتواند جایگاه دوم خود را در آسیا تثبیت کند و به فکر صعود باشد. به هر حال اتفاقی که افتاده و باید به جلو نگاه کنیم.

پیشکسوت سپاهان درباره اینکه مقصران این اتفاق چه کسانی هستند، گفت: ما هم از واقعیت این ماجرا باخبر نیستیم و ما هم یکسری اطلاعات داریم که اگر اینطور می‌شد شاید شرایط تغییر می‌کرد. من فکر می‌کنم موضوع قابل حلی بود و موضوعی نبود که به اینجا کشیده شود و کسر ۳ امتیاز و محرومیت از بازی‌های خانگی در اصفهان و جریمه برای سپاهان در پی داشته باشد. مطمئن باشید حالا بعد از این ۳ بازی و فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا هم چالش جدیدی است.

او افزود:  به نظرم این قضیه باید مدیریت می‌شد، اما شما نقش انکار ناپذیر و نفوذ بیش از اندازه فوتبال عربستان را در این قضیه می‌توانید ببینید و آن‌ها از هیچ چیز یک داستان بزرگی درست کردند و ۳ امتیاز را با خودشان بردند و اگر قضیه متفاوت بود من فکر نمی‌کنم فوتبال ما این قدرت را داشت که بتواند این رای را بگیرد. در واقع بنگاه‌های اقتصادی بزرگ  فوتبال عربستان حامیان اصلی فوتبال آسیا دارند می‌شوند. با نوع اتفاقی که افتاده کار ندارم، اما این رای برای چنین موضوعی خیلی بی رحمانه بود.

جمشیدیان درباره اینکه بازی‌های سپاهان باید در ورزشگاه آزادی برگزار شود، گفت: بهترین راهش همین است که فعلا سپاهان از ایران خارج نشود و هزینه‌ها و آب و هوا و خیلی از مسائل دیگر برایش مشکل ساز نشوند. من فکر می‌کنم  پاهان فعلا ۲ بازی اش را در آزادی برگزار می‌کند تا ببیند شرایط در آینده به چه صورت می‌شود و  ببینیم مرحله بعد  لیگ قهرمانان آسیا میزبانی به این تیم می‌رسد یا نه!

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *