جشنواره کتابخوانی رضوی بزرگترین رویداد کتاب‌محور کشور است

[ad_1]
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی بزرگترین رویداد کتاب محور در کشور است و هدف از برگزاری آن ایجاد شناخت و معرفت کامل قلبی از امام رضا (ع) و ائمه اطهار است.

محمد رضاخانی شامگاه دیشب در آیین اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی استان زنجان گفت: این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی امسال در بخش‌های مختلف با محوریت امام رضا (ع) و امام حسن عسگری (ع) برگزار شد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر بخش‌هایی همچون دست سازه، شعر، هنرهای دیجیتال نیز به این جشنواره اضافه شده‌ است، افزود: کتابخانه‌های عمومی سطح استان در برگزاری جشنواره نقش داشته و روزهایی را به برگزاری رویدادهای خاص از قبیل دوره خوشنویسی متون دینی، آموزش شعر و داستان رضوی اختصاص دادند.

رضاخانی عنوان کرد: بیشترین شرکت کنندگان در جشنواره قصه‌گویی رضوی در استان زنجان دانش آموزان در دوره‌های ابتدایی و راهنمایی هستند و امید است با همت مسئولان شاهد حضور و مشارکت همه پایه‌های تحصیلی در این جشنواره باشیم.

وی خاطر نشان کرد: هدف برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی ایجاد شناخت و معرفت کامل قلبی از امام رضا (ع) است و برگزاری چنین جشنواره‌هایی یکی از راه‌های ایجاد شناخت و معرفت قلبی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با بیان اینکه سیزدهمین جشنواره قصه‌گویی رضوی نیز شروع به کار کرده است، بیان کرد: در دوازدهمین دوره جشنواره قصه‌گویی رضوی ۱۲۴ نفر از استان زنجان برگزیده شدند که از این تعداد چهار نفر برگزیده ملی هستند.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *