ترویج فرزندآوری و جهادتبیین در نظام سلامت جدی گرفته شود

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در نشست مشترک با ائمه جماعت مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس دانشکده پرستاری و مامایی رشت با تقدیر از تلاش‌های ائمه جماعت، اظهار کرد: مسوولیت فرهنگی، معرفتی و اعتقادی مراجعان، دانشجویان و کارکنان در نظام سلامت با روحانیون و مبلغین در واحدها است.

 

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به همراهی مبلغین و روحانیون با خادمان مردم در نظام سلامت، افزود: روحانیون همیشه یاریگر و مددرسان خادمان مردم در نظام بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به موضوع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده اشاره کرد و گفت: گیلان پیرترین استان کشور است و زادآوری در آن بسیار پایین و مستلزم عزم جدی است.

 

 آشوبی ترویج فرزندآوری را یکی از الزامات قابل انتظار از روحانیون و مبلغین برشمرد و تصریح کرد: اهمیت فرزندآوری، پیامدهای تک فرزندی و آسیب‌های ازدواج دیرهنگام لازم است توسط مبلغین و روحانیون در نظام سلامت ترویج شود.

 

وی با اشاره به دستور صریح ولی امر مسلمین مبنی بر جهاد تبیین، خاطرنشان کرد: یکی از فریضه‌های واجب و فوری که لازم است در حوزه سلامت نیز بسیار به آن توجه شود، تبیین جهادی اقدامات و دستاوردهای نظام سلامت در استان گیلان است.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین در ادامه به بخش وسیعی از اقدامات زیرساختی انجام شده در زمینه توسعه زیرساخت‌ها، تجهیزات و توجه ویژه به بهداشت اشاره کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی- مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در نشست مشترک با ائمه جماعت مراکز تابعه دانشگاه در سالن اجلاس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت با تقدیر از تلاش‌های فرهنگی، تبلیغی، دینی و معرفتی ائمه جماعت، اظهار کرد: کار تبلیغی و فرهنگی ائمه جماعت در امتداد امر تبلیغ رسول الله و ائمه اطهار  است.

 

وی با بیان اینکه ائمه جماعت، نگهبانان اعتقادی مردم در مراکز سلامت‌محور هستند، افزود: ائمه جماعت، محکم پای کار ایستاده و در تلاش‌اند تا مردم و مراجعان را به اعتقادات و شبهات مستحکم و در برابر هجمه ها مقاوم کنند.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه زندگی طلاب، مسیر خدمت  در محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است، گفت: طلاب و روحانیون در صف مقدم هجمه های فرهنگی دشمن هستند و تنها عامل مقاومت و تلاش این قشر، سربازی حضرت بقیه الله الاعظم است.

حجت‌الاسلام اسماعیلی همچنین بر مشارکت حداکثری مسوولان‌ در اقامه نماز در مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد.

 

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *