تدابیر ویژه قطری‌ها برای دیدار با ایران/ از ادعای وجود بازار سیاه و حضور اسطوره آرژانتین تا صندلی‌های خالی در الثمامه +عکس

[ad_1]

[og_img]
مسوولان قطری برای تقویت روحیه بازیکنان تیم ملی این کشور و ایجاد انگیزه بین تماشاگران برای حمایت همه جانبه از تیم کشورشان برابر ایران تدابیر ویژه ای را در نظر گرفته‌اند.

به گزارش مشرق، تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر از ساعت ۱۸:۳۰ چهارشنبه ۱۸ بهمن در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ رو در روی هم قرار می‌گیرند تا حریف اردن در دیدار پایانی این رقابت‌ها مشخص شود.

مسؤولان برگزار کننده مسابقات در مانیتوری که در رختکن تیم ملی ایران قرار دارد به زبان فارسی «خوش آمدید» را برای بازیکنان و اعضای کادر فنی درج کرده اند. رختکن تیم ملی ایران آماده حضور بازیکنان شده است.

تدابیر ویژه قطری‌ها برای دیدار با ایران/ خوش‌آمد خودمانی در رختکن

بیرون ورزشگاه الثمامه آدمک‌هایی وجود دارند که با حرکاتی که از خود نمایش می‌دهند باعث سرگرمی هواداران شده اند.

تدابیر ویژه قطری‌ها برای دیدار با ایران/ خوش‌آمد خودمانی در رختکن

کانون هواداری فدراسیون فوتبال قطر برای هرکدام از هواداران این تیم پرچم این کشور را تهیه کرده و در کنار صندلی‌ها قرار داده است تا به تشویق این تیم بپردازند.

گروه‌های مختلف موسیقی در اطراف ورزشگاه به برگزاری برنامه‌های مختلف پرداختند.

این در حالی است که حدود ۱۶۰۰ بلیت در اختیار تماشاگران ایرانی قرار گرفته است.

داور: احمد علی( کویت)

کمک داوران: عبدالله العنزی( کویت)، محمدزیرول( مالزی)

کارت زرد:

کارت قرمز:

گل:

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، احسان حاج‌صفی، رامین رضاییان، سعید عزت‌اللهی، امید ابراهیمی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و مهدی طارمی

سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب تیم قطر: مشعل برشم، پدرو میگوئل، علی مختار، محمد وعد، یوسف عبدالرزاق، اکرم عفیف، لوکاس مندز، همام احمد، معز علی، احمد فتحی، جاسم جابر

سرمربی: تین تین مارکز لوپز

* با توجه به اینکه تنها ۱۶۰۰ بلیت ورزشگاه الثمامه در اختیار ایرانی‌ها قرار گرفته تعدادی از هموطنان بدون بلیت به ورزشگاه آمده بودند تا از این محل بلیت تهیه کنند. با این وجود نکته‌ عجیب این بود که برخی ایرانی‌ها مدعی شدند قطری‌ها در بازار سیاه بلیت این بازی را حتی تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان نیز می‌فروشند.

* قبل از شروع مسابقه فدراسیون فوتبال قطر پرچم این کشور را در کنار هر صندلی قرار داد تا رفتارهای عجیب خود را برای میزبانی از این مسابقه ادامه بدهد.

* هواداران ۲ تیم از حدود ۳ ساعت پیش از شروع بازی در فضای بیرونی ورزشگاه خود را با تفریحات مختلف مثل موسیقی و …. سرگرم کردند.

* در ترکیب ایران به نسبت بازی با ژاپن ۲ تغییر ایجاد شده و مهدی طارمی و احسان حاج صفی جای محمد محبی و میلاد محمدی را گرفتند.

* تعداد زیادی از طرفداران ایرانی پشت دروازه ضلع جنوبی مستقر شده بودند.

* قطری‌ها برای پر کردن ورزشگاه بلیت‌هایی را در اختیار کارگرانی که از کشورهای دیگر در این کشور مشغول کار هستند، قرار دادند تا به حمایت از شاگردان تین‌تین مارکز بپردازند.

* هوادارانی از سایر کشورهای عربی نیز برای حمایت از عنابی‌ها به ورزشگاه آمده بودند. البته افرادی از چین، ژاپن و حتی عراق هم اعلام کردند در این بازی طرفدار ایران هستند.

* خانواده تعداد زیادی از بازیکنان تیم ملی و اعضای هیات رئیسه و رئیس فدراسیون در ورزشگاه حضور داشتند .

* گابریل باتیسوتا، اسطوره فوتبال آرژانتین نیز تماشاگر ویژه بازی است.

* در زمان گرم کردن بازیکنان ذخیره ایران، ملی‌پوشان یک تمرین جالب انجام دادند که هر بازیکن نباید بیش از ۲ بار توپ را لمس می‌کرد. در غیر این صورت سایر نفرات او را کتک می‌زدند.

* در زمان اذان مغرب صدای بلندگوهای ورزشگاه خاموش شد و به جای آن صدای اذان پخش شد.

* در فاصله حدود ۲۵ دقیقه تا شروع بازی نزدیک به ۱۰ هزار هوادار در ورزشگاه حضور داشتند.

*پس از بازگشت بازیکنان به رختکن برای تعویض لباس های خود، میلاد محمدی دقایقی را به تنهایی به گرم کردن پرداخت تا این شائبه به وجود بیاید که شاید قرار است ترکیب ایران تغییر کند.

* بخش اعظمی از طرفداران ایران در طبقه دوم ورزشگاه نشسته بودند اما به نظر می‌رسید تعداد آنها بیش از ۱۶۰۰ نفر مقرر است.

* صندلی‌های خالی زیادی در شروع بازی در ورزشگاه به چشم می‌خورد.

لینک منبع خبر


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *