تاج: برای تفاهم با عربستان موانعی داشتیم

مهدی تاج درمورد توافق با رئیس فدراسیون فوتبال عربستان و لغو میزبانی تیم‌های ایرانی و نمایندگان سعودی در زمین بی‌طرف، اظهار داشت: کنفدراسیون از سال ۲۰۱۶ تا ۵ سپتامبر امسال که امشب می‌شود، ما را محدود کرده بود. یا وقت داشتیم برای AFC توافق ببریم یا باشگاه‌های ما میزبان را معرفی کنند.

وی افزود: باشگاه‌های ما این کار را کردند، زیرا به ما گفته بودند زمین بی‌طرف را معرفی کنید. پرسپولیس عمان و فکر می‌کنم نساجی هم قطر را پیش‌بینی کرده بودم، اما گفتم صبر کنید.

وی افزود: وقتی با داتو جان (دبیرکل AFC) صحبت کردیم گفتیم فقط امشب را مهلت دارد. البته گفت به عربستان بیایید. از قبل تفاهم‌نامه را با عربستان هماهنگ کرده بودیم، اما یاسر دنبال دریافت مجوز از وزارت ورزش عربستان بود. ما هم امروز اینجا داشتیم. صبح جلسه داشتیم و او به وزارت ورزش رفت و بار دیگر برگشت. خوشبختانه اعلام کرد این وزارت‌خانه هم مشکلی ندارد. در همین راستا هم وزارت خارجه و شخص امیر عبداللهیان در مذاکراتی که با وزارت خارجه داشتند، به درخواست فدراسیون فوتبال ایران در مذاکرات خود با وزارت خارجه عربستان این موضوع را در دستور کار مذاکرات گذاشته بود.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: کیومرث هاشمی هم خیلی به من تاکید کرده بود اگر این کار انجام شود، زیرا خیلی به نفع کشور است، زیرا اکنون لیگ و باشگاه‌های عربستانی، کانون توجه فوتبالی‌ها است. چهر‌ه‌های شاخصی وارد فوتبال این کشور شده‌اند. ساعت ۱۴:۳۰ امروز تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم که یک بند مشخصش این بود ۲ طرف در زمین همدیگر بازی می‌کنند و دیگر مشکلی برای رفت و آمد نداریم. این اتفاق خواهد افتاد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *