بهشت پنهان در منطقه دلی آجم+ فیلم

[ad_1]
تفرجگاه زیبا و بکر تنگ لیتون سفره‌ای از زیبایی‌های بهشتی است که از چشم گردشگران پنهان مانده است.

تفرجگاه زیبا و بکر تنگ لیتون بهشتی پنهان در منطقه دلی آجم از توابع بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه سفره‌ای از زیبایی‌های بهشتی است که از چشم گردشگران پنهان مانده است.

رودخانه پرآب آجم از این تنگه زیبا سرچشمه می‌گیرد و در تمام فصول سال در این منطقه جاری است و طبیعتی چنان بکر و دلپذیر ساخته که حتی یکبار سفر به آن بهترین سفر عمر شما خواهد بود.

یکی از مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تنگ لیتون است که از پوشش گیاهی بسیار زیبایی برخوردار است و در سراسر آن درختان کهنسال فراوانی را می‌توان مشاهده کرد که جلوه ویژه‌ای را از تنگه به نمایش گذاشته‌اند.

در این میان گونه‌های مختلفی از حیوانات و پرندگان این منطقه را به عنوان زیستگاه برگزیده‌اند.

وجود چند هكتار باغ ، استخرهای پرورش ماهی، شالیزارهای برنج و پرورش زنبور عسل در پایین دست تنگه لیتون ازسوی اهالی منطقه دلی آجم گواه بر وجود ظرفیت اقتصادی ودرعین حال زیبایی های خارق العاده این منطقه بكر است.

بهشت پنهان در منطقه دلی آجم+ فیلم

از دیدنی‌های این تنگه وجود آبشاری است که از دل سنگ‌های صخره‌ای به پایین سرازیر می‌شود و صحنه جادویی از طبیعت را به نمایش می‌گذارد.

<div id=”videodisplayembedcode_19078303″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.yjc.ir/fa/news/play/embed/8692671/19078303?width=400&height=300″></script></div>

آبشاری که تنها به خاطر پونه کوهی خوش‌عطرش افراد زیادی را به سمت خود جلب می‌کند. راه کوهستانی و خاکی رسیدن به آبشار خودش به تنهایی برای کوهنوردان جذابیت خاصی دارد.

مسیر دسترسی این تنگه نسبتا سخت و دشوار است. جاده‌ای خاکی که نیازمند یک پیاده‌روی تمام‌عیار است فاقد هرگونه تابلو در طول مسیر و امکانات رفاهی در تنگه است. با وجود این یکی از قطب‌های مهم توریستی محسوب می‌شود که به خصوص در فصل‌های بهار و تابستان مورد استقبال بازدیدکنندگان زیادی قرار می‌گیرد؛ اما توجه کمی به آن شده اما این موضوع خوبی نیس؛ چراکه باعث شده محیط این تنگ زیبا و جذاب همچنان بکر و دست نخورده باقی بماند.

بهشت پنهان در منطقه دلی آجم+ فیلم

 

 

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *