برزیل، اسپانیا را در مورد عواقب حمله نژادپرستانه به وینیسیوس تهدید کرد

جنجالی که هواداران والنسیا با شعارهای‌شان علیه وینیسیوس جونیور مهاجم برزیلی رئال مارید در بازی یکشنبه شب دو تیم راه انداختند، وارد فصل جدیدی شد چرا که دولت‌مردان برزیلی تصمیم گرفته‌اند در حمایت از هموطن خود، پیگیری‌های حقوقی را در خارج از مرز‌های این کشور انجام دهند.

در قوانین کشور برزیل، بندی با عنوان اصل فراسرزمینی وجود دارد که به موجب آن در شرایطی استثنایی، امکان پیگیری حقوقی بی‌عدالتی‌های صورت گرفته در حق شهروندان این کشور در خارج از کشور امکان پذیر است و اکنون مقامات برزیلی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا اتفاق رخ داده اخیر برای وینیسیوس مصداق این شرایط استثنایی است یا نه.

در همین راستا فلاویو دینو، وزیر دادگستری برزیل، اعلام کرد که دولت برزیل در حال بررسی امکان اجرای اصل فراسرزمینی برای برخورد با حملات صورت گرفته به وینیسیوس است.

دینو به خبرنگاران برزیلی گفت: «ما در حال بررسی امکان اعمال اصل موسوم به فراسرزمینی هستیم. طبق قانون کیفری برزیل، در برخی شرایط استثنایی، امکان اعمال قانون برزیل در صورت جنایت علیه برزیلی‌ها حتی در خارج از کشور وجود دارد».

در همین حال دادستانی والنسیا نیز تحقیقاتی را برای رسیدگی به اتفاقات رخ داده در بازی خفاش‌ها برابر رئال مادرید در ورزشگاه مستایا به جریان انداخته است.

خبری دیگر درباره ماجرا اهانت به وینیسیوس در خانه والنسیا این است که پلیس مادرید چهار نفر را در این شهر به ظن نفرت پراکنی علیه وینیسیوس با آویزان کردن یک مانکن با پیراهن وینیسیوس از یک پل دستگیر کردند. سن افراد بازداشت شده ۱۹، ۲۱، ۲۳ و ۲۴ سال است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *