بررسی استحصال گاز برای تولید برق در سراوان رشت

بنا بر اعلام روابط عمومی شهرداری رشت، جلسه بررسی روند سرمایه گذاری حوزه پسماند، زیست توده و بیوگاز لندفیل سراوان در محل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق وزارت نیرو برگزار شد.

 اجرای کاور و حفر تعدادی چاه در محل لندفیل به منظور استحصال گاز متان برای تولید برق در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

رایزنی در راستای تأمین اعتبارات و راهکار‌های ایجاد جذابیت برای ورود سرمایه گذار در اجرای پروژه تولید برق لندفیل سراوان رشت از جمله موضوعاتی بود که با حضور کارشناسان و مسئولان کشوری بررسی شد.

منطقه سراوان در ۱۷ کیلومتری رشت در جوار جنگل‌های هیرکانی نزدیک به ۴ دهه میزبان انباشت و دفن زباله این شهر و چند شهرستان دیگر است.

رایزنی برای جذب اعتبارات کارخانه زباله سوز رشت

همچنین جلسه پیگیری حل و فصل جذب اعتبارات کارخانه زباله سوز با حضور شهردار رشت، مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، مدیرعامل پسماند شهرداری رشت و مدیران شرکت سرمایه گذاری TTS در تهران برگزار شد.

جذب اعتبارات ملی برای ساخت کارخانه زباله سوز رشت حائز اهمیت است و در این راستا مدیران شرکت TTS متعهد شدند؛ پس از تزریق بودجه مورد نیاز این کارخانه را در مدت حدود ۲.۵ تا ۳ سال راه اندازی کنند.

رایزنی برای جذب اعتبارات کارخانه زباله سوز رشت

ساخت سوله کارخانه زباله سوز رشت در محل شرکت کود آلی گیلان مراحل پایانی را طی می‌کند و با فعالیت این کارخانه حجم بسیاری از معضل پسماند رشت برطرف می‌شود.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *