ببینید| روایت الویری از عقب‌نشینی شورای نگهبان با نامه محتشمی پور /قانون انتخابات جدید، محکمه تفتیش عقاید است

[ad_1]
مرتضی الویری، چهره سیاسی اصلاح طلب و شهردار پیشین تهران که چندی قبل مهمان «کافه خبر» رسانه لیالستان بود روایتی جالب از ادور اولیه مجلس دارد.

به گزارش خبرگزاری لیالستان، مرتضی الویری، نماینده دور اول مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری لیالستان، می‌گوید: در مجلس اول و دوم و سوم حتی یک مورد را پیدا نمی‌کنید که به هیئت نظارت جواب‌گو باشد. در مجلس سوم فردی به نام اکبرزاده حضور داشت که از نیشابور رأی آورد و به مجلس آمد اما هیئت نظارت شورای نگهبان اعلام کرد که سن او از نظر قانونی یک یا دو روز اختلاف دارد، آقای محتشمی پور که آن زمان وزیر کشور بود به شورای نگهبان نامه نوشت و اعلام کرد که صلاحیت کاندیداها توسط هیئت اجرایی باید تایید شود و هیئت نظارت و شورای نگهبان نباید دخالت کنند.

در نتیجه شورای نگهبان عقب‌نشینی کرد و اعتبارنامه آقای اکبرزاده تایید شد، به مجلس آمد و چهار سال هم نماینده مجلس بود. مواردی که امروز درباره انتخابات وجود دارد، مطرح نبود، متاسفانه نظارت‌ها تا امروز ادامه پیدا کرد و بدتر از آن یک قانون عجیب و غریبی نوشته شد که باید بگویم محکمه تفتیش عقاید برای کسانی که می‌خواهند کاندیدا شوند، محسوب می‌شود.

۲۷۲۷

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *