با دادن عیدی، دل دیگران را شاد کنید!

[ad_1]
هدیه، یکی از دلگرم‌کننده‌ترین بخش‌ زندگی ما انسان‌ها است که چه آن را بدهی یا بگیری، باز هم خوشحال خواهی شد. سنت جذاب عیدی‌دادن یا عیدی‌گرفتن هم، یکی از بخش‌های جذاب نوروز و بهار است که ما معمولاً در روزهای نوروز، آن را فراموش نمی‌کنیم؛ عیدی‌دادن به همسر، فرزندان و…

همشهری آنلاین سیدسروش طباطبایی‌پور: البته افرادی هم در زندگی ما حضور دارند که جزء خانواده درجه‌ی اول یا دوم ما نیستند، اما حق زیادی به گردن ما دارند و آمدن نوروز و هدیه‌دادن به آن‌ها، بهانه خوبی است برای این‌که از لطف آن‌ها هم تشکر کنیم.

  • بیش‌تر بخوانید:

می‌بخشم؛ چون انسانم!

در این‌جا می‌خواهیم فهرست کسانی را به شما یادآوری کنیم که شاید عیدی‌دادن به آن‌ها را فراموش کرده باشید!

در تهیه این فهرست، از نظرات «دیان گوتسمان» (Diane Gottsman)، کارشناس آداب و رسوم هم استفاده کرده‌ایم. او معتقد است افراد بسیاری هستند که ما با آن‌ها رابطه‌ای نزدیک داریم، اما خانواده درجه اول ما نیستند، ولی شایسته است در این زمان خاص، یعنی در روزهای عید و نوروز، به یادشان باشیم و از نقش مؤثرشان در زندگی‌مان تشکر کنیم.

پدر و مادر همسر

همه کسانی که به شریک زندگی شما، لطف داشته‌اند، لطفشان با واسطه به شما هم رسیده است؛ به‌خصوص والدین همسرتان! اما گاهی به بهانه بزرگ‌بودن، فراموش می‌کنیم که با دادن هدیه، از آن‌ها تقدیر کنیم.

همکار

شاید یک سوم یا حتی نیمی از زمان مفید زندگی شما، در محیط کار می‌گذرد و همکاران خوبی در کنار شما هستند و باعث می‌شوند این بخش از زندگی شما، به خوبی سپری شود. سال نو، بهترین بهانه است تا با دادن هدیه، خوب‌بودنشان را به آن‌ها یادآوری کنیم.

همسایه

آن کسی که گاهی سر و صداهای وقت و بی وقت شما را تحمل می‌کند و خم به ابرو نمی‌آورد، کسی نیست جز همسایه شما! شاید تهیه یک هدیه کوچک هم کلی به او انرژی مثبت بدهد.

معلم‌ فرزندتان

معلم‌ها بدون چشم‌داشت، هر آن‌چه که خیر و خوبی است، به فرزندانمان می‌بخشند؛ پس آن‌ها هم لایق توجه و تشکر هستند.

شادی دل!

تعمیرکار با وجدان اتومبیل، پزشک خانوادگی، کارگری که گاهی در باغبانی یا تمیزکردن خانه به شما کمک می کند و یا… از دیگر کسانی هستند که می‌توانید با دادن عیدی، از آن‌ها به خاطر لطف‌هایشان تشکر کنید.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *