امیدواری سرپرست وزارت ورزش برای پرداخت پاداش مدال آوران قبل از بازی‌های آسیاییکیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان، در نشست سرپرستان و کادر فنی رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو، عنوان کرد: خوشحالم بعد از مدت‌ها در بخشی از خانواده ورزش حضور دارم. از کمیته ملی المپیک برای برگزاری این نشست مهم و ضرروری تشکر می‌کنم. من حتما توصیه می‌کنم سرپرست‌ها کتابچه‌ای که برای بازی‌های آسیایی تهیه شده است را مطالعه کنند و نکات را مدنظر قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت بازی‌های آسیایی، گفت: در یک دوره ۴ ساله، حدود ۱۳ رویداد ورزشی در سطح قاره آسیا و جهان برگزار می‌شود و کمیته ملی المپیک متولی آن بوده که مهم‌ترین آن‌ها بازی‌های آسیایی و المپیک است. مهم‌ترین رویدادی که ما در حاضر در پیش داریم، بازی‌های آسیایی است.

هاشمی اظهار داشت: رشته‌های ورزشی در طول سال رقابت‌های مختلفی را در پیش دارند که عملکرد آن‌ها، عملکرد آن رشته ورزشی می‌شود، اما در بازی‌های آسیایی و المپیک که در قالب یک رویداد برگزار می‌شود، عملکرد نظام، کاروان و دولت در آن سنجیده می‌شود. ما در دوره‌های گذشته نتایج مختلف و خوبی کسب کردیم. با توجه به اینکه این کاروان به نام شهید حججی مزین شده است، انتظار می‌رود اخلاق و رفتار اسلامی اولویت قرار بگیرد و در وهله بعد، کسب مدال انتظار ماست.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر نقش مهم سرپرستان کاروان مسابقات در بازی‌های آسیایی، خاطرنشان کرد: موضوع سرپرست در حوزه ورزش جدی گرفته نشده است، اما حضور این جایگاه پر از اثربخشی و افزایش روحیه است و نقش سرپرست‌ها نقش بی‌بدیلی است.

وی ادامه داد: محصول عملکرد همه سرپرستان، تبدیل به عملکرد سرپرستی کاروان خواهد شد. این‌ها باید در کنار هم باشند البته جلسات و نشست‌ها به مرور در حین مسابقات هم برگزار خواهد شد، اما نقش سرپرست‌ها به عنوان رهبر اصلی تیم باید تقویت شود. این ارتباطات می‌تواند به نتایج تیمی ما کمک کند. یک سری حق‌خوری‌ها در روز بازی‌ها ممکن است انجام شود و من تقاضا دارم اعتراضات در چارچوب باشد و به دور از احساسات امور پیش برود.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان، یادآور شد: از روسای فدراسیون و سرپرستان می‌خواهم در آستانه بازی‌های آسیایی از آخرین وضعیت رقبا گزارشی داشته باشند و این گزارش را به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان ارائه دهند که ما از آخرین وضعیت باخبر شویم و ارزیابی در این خصوص داشته باشیم. موضوع بعدی استقبال ایرانیان از این مسابقات است. این موضوع وظیفه رسمی کمیته المپیک نیست، اما یک سازماندهی برای تشویق تیم‌های اعزامی ما در نظر گرفته شود و اگر لازم باشد، همکاران ما در کمیته ملی المپیک، تماسی با سفارت کشورمان در چین داشته باشند و هماهنگی‌های لازم را در این خصوص صورت دهند.

هاشمی با اشاره به بازدید از اردو‌های تیم‌های ملی در آستانه بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: اولین روزی که من در وزارت‌خانه حضور پیدا کردم، در ساعات اولیه حضور خود، با آقای خسروی‌وفا جلسه‌ای برگزار کردیم و مشکلات زیادی در این جلسه مطرح شد و شروع به بازدید‌های مشترک با اردو‌های تیم‌های ملی داشتیم و داریم و همچنین دغدغه ورزشکاران را می‌شنویم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم از نظر امکانات کمک کنیم و اعتباراتی را برای ورزشکاران در نظر بگیریم و این مساله شاید ایجاد انگیزه کند و دغدغه‌ها را کم کند. امیدوارم این دوره از رقابت‌ها با حداقل چالش‌ها باید یک نماینده شایسته در این مسابقات حضور داشته باشیم و به عنوان یک کاروان فرهنگی و ارزشی، کاروان شایسته‌ای برای جمهوری اسلامی باشیم. هر نتیجه‌ای هم رخ دهد، ما آن را می‌پذیریم. زحمات شما پوشیده نیست و اگر هم نتیجه خوبی صورت بگیرد، بسیار خرسند خواهیم شد.

وی در پایان با اشاره به عقب ماندن پاداش قهرمانان و وعده برطرف شدن این چالش گفت: یکی از موضوعات بحث پاداش قهرمانان بود که ۲ سال است پرداخت نشده است. من اولین جلسه هیات دولت صحبت کردم و ما پیگیر این هستیم که قبل از اعزام این پاداش‌ها را پرداخت کنیم و امیدوارم این مساله هر چه زودتر عملی شود. از همکاران محترم و فدراسیون‌های عزیز و کادر تخصصی‌شان و همه عزیزانی که تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم. از خانواده رسانه که یاور ورزش کشورمان هستند، تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانیم موفقیت‌های کشورمان را در عرصه ورزش را به خوبی انعکاس دهیم و زحمات کشیده شده به خوبی بازتاب داده شود.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *