افضلی:حقوقدانهای AFC باید تایید کنند؛ احتمال بازگشت استقلال به آسیا از یک مسیر باریک

درست در لحظاتی که علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال و پرویز مظلوم عضو هیئت مدیره آبی‌ها در مناظره سخت با حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی وارد چالش‌های عجیبی شده بودند، یک استوری باعث شد تا امید به جمع هواداران این باشگاه بازگردد.

حامد افضلی معاون امور بین‌الملل باشگاه استقلال با انتشار یک استوری، از تنها راه حضور آبی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا رونمایی کرد. مسئله‌ای که اگر از سوی کمیته حرفه‌ای سازی و همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد موافقت قرار گیرد، می‌تواند بارقه‌های امید را به جمع آبی‌ها بیاورد.

در این استوری آمده است: «ضمن عذرخواهی از هواداران محترم از سهم خودم به خاطر شرایط پیش آمده، خواستم فقط توضیح مختصری در مورد وضعیت پرونده استراماچونی در FIFA و AFC بدون هیچ گونه موضع گیری ارائه بدم».

افضلی سپس در ادامه به تنها راه شرکت آبی‌ها در مسابقات قاره‌ای اشاره کرده و نوشته است: «تن‌ها شانس حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا این هست که اعضا محترم کمیته مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال و سپس ارکان قضایی AFC تشخیص بدهند که در تاریخ ۱۱ فروردین رای این پرونده قطعی نبوده است چراکه مهلت اعتراض به رای کمیته انضباطی فیفا همچنان وجود دارد.»

در واقع افضلی مدعی شده از آنجایی که هنوز می‌توان به رأی پرونده استرماچونی اعتراض کرد، در نتیجه این رأی قطعی نبوده است چرا که AFC اعلام کرده باشگاه‌ها باید بدهی‌های قطعی خود تا اول ژانویه ۲۰۲۳ را پرداخت کنند.

معاون امور بین‌الملل باشگاه استقلال خاطرنشان کرده است: «این مسئله همچنان میان ارکان تصمیم گیر مورد بحث بوده و تا این لحظه هیچ قطعیتی وجود ندارد و تفسیر‌های مختلفی بیان می‌شود. در FIFA نیز رای کمیته انضباطی روز ۱ فروردین ابلاغ و ۳۰ روز مهلت جهت پرداخت داده شد که در صورت عدم پرداخت، پنجره نقل و انتقالاتی تا زمان پرداخت بسته خواهد شد و خطر کسر امتیاز باشگاه را تهدید نمی‌کند.

او در پایان اشاره کرده است: «درخواست جزئیات (Grounds) رای داده شده و این ۳۰ روز نیز تا زمان اعلام جزئیات رای معلق مانده است و تاریخ دقیق مهلت پرداخت در حال حاضر مشخص نیست.»

استوری حامد افضلی:احتمال بازگشت استقلال به آسیا از یک مسیر باریک

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *