افشاریان: کاهش تعداد داوران لیگ دسته اول مصوبه هیئت رئیسه بوده است نه اعمال‌نظر شخصی

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، خداداد افشاریان در ابتدا گفت: لیگ دسته اول فوتبال کشور دارای ۲۰۰ داور و کمک داور شامل داوران لیگ فصل قبل و داوران تنزل یافته از لیگ برتر بود که با توجه به مصوبه هیئت رئیسه جهت استانداردسازی کمی و کیفی داوران لیگ‌ها، در مجموع ۷۰ نفر از آن‌ها پیرو دلایل کاملاً منطقی کنار گذاشته شدند.

وی ادامه داد: یکی از معیار‌های اصلی، تاریخ تولد داور است؛ بنابراین داورانی که متولد اول فروردین ۱۳۶۲ به قبل بودند را به توجه به اینکه دیگر شانس قضاوت در لیگ برتر را ندارند، از لیست کنار گذاشتیم. ضمن اینکه داوران جوان‌تری برای جایگزینی آن‌ها حضور دارند و داوران زیر ۳۰ سال را به دوره دانش‌افزایی پیش‌فصل دعوت کردیم.

 رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال همچنین خاطر نشان کرد: از دیگر شاخصه‌های ما در این تصمیم‌گیری که روز پنجشنبه هفته قبل در جلسه کمیته داوران مورد توجه قرار گرفت، تعداد قضاوت داوران است. داوری که در فصل قبل سوت یا پرچم نزده و صرفاً در دوره آموزشی پیش‌فصل حضور داشته است، از حضور در لیست داوران فصل جاری کنار گذاشته شد. البته موارد دیگری نیز ملاک عمل قرار گرفت و این دو مورد نمونه‌ای از معیار‌های تصمیم‌گیری ما بوده است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون در خاتمه تصریح کرد: همه دوستان یقین داشته باشند که هیچ اعمال‌نظر شخصی درباره داوران و استان‌ها صورت نگرفته و این تصمیم کمیته داوران پیرو مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون انجام شده و عملکرد و شرایط داوران تنها ملاک تصمیم‌گیری بوده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *