اعلام جزئیاتی تازه از خانه‌سازی چینی‌ها در تهران

[ad_1]

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره ساخت خانه توسط چینی ها در تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص جزییات ساخت خانه توسط چینی ها، گفت: تکنولوژی ساخت خانه توسط چینی ها به ایران می آید و بیشترین محدوده هدف هم بافت های فرسوده شهر است.

خبر مرتبط
نحوه محاسبه اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن + جزئیات

اقتصادنیوز: با توجه به کاهش نرخ سود تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن برخی از متقاضیان از پرداختی اقساط خود مطلع نیستند که در این گزارش توضیح داده می‌شود.

وی ادامه داد: برخی اظهار نگرانی کرده اند که قرار است چینی ها خانه بسازند و کارگر چینی هم بیاورند اما بنده همین جا می گویم که چند مهندس چینی می آیند و کار را به پیمانکاران ایرانی آموزش داده و آنها خانه سازی می کنند.

وی با بیان اینکه تمام مصالح در داخل کشور تامین می شود، گفت: ممکن است نیاز باشد یک سری تجهیزات از چین وارد شود، که این تجهیزات هم خریداری شده و در داخل کشور می ماند.

خبر مرتبط
شیوه ثبت قرارداد اجاره تغییر کرد

اقتصادنیوز: از روز گذشته (۲۱ بهمن) بخش قرارداد اجاره سامانه ایران املاک از دسترس خارج و سامانه «خودنویس» جایگزین آن شده است.​

 مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: چینی ها از طریق یوزانس منابع در زمینه مسکن وارد کشور می کنند و با ساخت مسکن اشتغال زایی هم در داخل کشور ایجاد می شود.

هدایت اضافه کرد: بیشترین مسکن در مناطق جنوبی و باف فرسوده و ناکارآمد شهری ساخته می شود به عنوان مثال در زمین های کوره آجرپزی در منطقه ۱۹ شهرداری تهران.

وی در پاسخ به این پرسش که ساخت این مسکن ها چقدر باعث کاهش قیمت مسکن می شود، گفت: موضوع مسکن متاثر از معادلات کلان اقتصادی است و مسکن باید از کالای سرمایه ای خارج شود.

 مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران به ساخت پرسرعت مسکن اشاره کرد و گفت: این مسکن ها در مدت زمان کوتاهی ساخته و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی در خصوص نرخ این مسکن ها، گفت: هنوز قیمت مشخص نیست.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *