اعزام مشمولان وظیفه عمومی به مراکز آموزشی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان امروز گفت: طبق موارد مندرج در برگه‌های اعزام به خدمت، آن دسته از مشمولانی که برای اعزام توسط سازمان وظیفه عمومی فراجا مستقیماً به مراکز آموزش معرفی شده‌اند باید خودشان را به آن مراکز معرفی کنند.

سرهنگ اسماعیل رجب زاده افزود: بقیه مشمولان باید رأس ساعت ۷ روز چهارشنبه اول شهریور ماه ۱۴۰۲ در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان به آدرس رشت – بلوار خلیج فارس – کیلومتر ۳ جاده رشت به قزوین – کنار پلیس راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند.

وی بر لزوم حضور بدون تاخیر مشمولان در ساعت اعلامی برای پیشگیری از ایجاد خلل در روند اعزام مشمولان تاکید کرد.

 معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان در ادامه به بخشش اضافه خدمت‌های مشمولان غایب نیز اشاره کرد و افزود: براساس دستورالعمل‌های صادره تا تاریخ یکم مهر ماه ۱۴۰۲ مشمولان غایبی که خود را معرفی کنند شامل عفو رهبری بوده و اضافه خدمت اولیه آنان مورد بخشش قرار خواهد گرفت.

سرهنگ اسماعیل رجب زاده گفت: مشمولان در روز اعزام جیره غذایی خشک بین راهی همراه داشته و اقدامات بهداشت فردی لازم از قبیل کوتاه کردن موی سر، گرفتن ناخن‌ها و دیگر موارد را قبل از اعزام انجام دهند.

وی افزود: همچنین مشمولان به منظور رعایت هر چه بیشتر وسایل بهداشتی و شخصی برای استحمام و قاشق، چنگال، لیوان، ناخن‌گیر، کارت تلفن و موارد این چنینی را به همراه داشته باشند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه طبق ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح مدت دوره آموزش رزم مقدماتی سربازان، ۶ هفته است و اعزام به مرخصی در طول دوره امکان پذیر نیست، گفت: مشمولان باید اصل مدارک مورد نیاز شامل برگه اعزام به خدمت، برگه محل مراجعه، کارت واکسیناسیون، کارت ملی، شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص متاهلان، پدر نظامی شاغل یا بازنشسته، گواهی فوت والدین، جانبازان و خانواده درجه یک شهداء و … را با خود همراه داشته باشند.

سرهنگ اسماعیل رجب زاده از خانواده‌ها مشمولان هم خواست برای جلوگیری از ازدحام و ترافیک، از حضور و استقرار درمکان اعزام برای بدرقه مشمولان خودداری کنند.

وی تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان وظیفه عمومی فراجا به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان به نشانی @khabarsarbazi از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *