اصلانیان: خط دفاع پرسپولیس برابر نفت آبادان متزلزل بود/ حواشی به نفع فوتبال نیست

امیر حسین اصلانیان مهاجم اسبق تیم فوتبال پرسپولیس درباره تساوی این تیم برابر تیم صنعت نفت آبادان اظهار کرد: از لحاظ نتیجه راضی کننده نبود، اما بازی پرگلی بود. به هر حال بهترین خط دفاعی لیگ برابر ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ قرار گرفت و واقعا انتظار می‌رفت که پرسپولیس بازی خانگی خود را پیروز شود به خاطر اینکه تیم‌هایی که می‌خواهند قهرمان شوند باید ۳ امتیاز بازی خانگی را کسب کنند.

انتظار نداشتیم که تیم یازدهم جدول از  پرسپولیس امتیاز بگیرد 

او افزود: حالا در روزی که مدعیان قهرمانی از جمله استقلال و سپاهان امتیاز از دست دادند، اما پرسپولیس در خط دفاعی یک مقدار متزلزل بود و با اینکه بیشتر مالک توپ بودند، اما  در ضربات به چارچوب خوب عمل نکردند مخصوصا توپ‌های سوم را دور از چارچوب زدند. انتظار بیشتری از  نبیل باهویی مهاجم خارجی می‌رفت و به نظر می‌رسد که هنوز در پازل تاکتیکی گل محمدی جا نیفتاده است. واقعا تیم یازدهم جدول رده بندی نباید بیاید و از پرسپولیس امتیاز بگیرد و ان شا الله در بازی‌های بعدی جبران کنند. مدافعان پرسپولیس در یارگیری‌ها خیلی خوب عمل نکردند و متاسفانه در ارسال‌ها هم توپ‌ها به باکس ۶ قدم  آمد و گل شد.

تیم صنعت نفت آبادان فراتر از انتظار بازی کرد 

اصلانیان درباره اینکه تیم صنعت نفت آبادان را چطور دید، گفت: این تیم آبادانی فراتر از انتظار بازی کرد و واقعا من فکر نمی‌کردم تیمی که در این چند بازی امتیازات کمی کسب کرده بود بیاید جلوی هواداران پرسپولیس و تیمی که مدعی قهرمانی است، این طور منسجم بازی کند و بتواند ۲ گل هم بزند. در کل تیم صنعت نفت نمره قبولی گرفت، اما پرسپولیس اگر می‌خواهد در کورس قهرمانی بماند باید امتیازات خانگی خود را کسب کند، چون در آخر لیگ نیاز دارد.

حیف شد که پرسپولیس نتوانست بازی با نفت آبادان را پیروز شود 

مهاجم اسبق باشگاه پرسپولیس درباره علت ناکامی سرخپوشان در ۲ بازی اخیر گفت: اصلا این دیدار  با بازی با ملوان قابل قیاس نبود. بازیکنان ما در انزلی خوب بازی نکردند، اما در بازی با صنعت نفت صاحب توپ و موقعیت بودند و اگر دقت می‌کردند می‌توانستند بازی را حداقل با اختلاف ۲ گل ببرند. البته ضربات مجدد و شوت‌هایی که باید به چارچوب می‌رفت، هیچ کدام حتی نزدیک به چارچوب هم نرفت. به نظرم در بازی‌های بعدی باید دقت کنند، اما حیف شد. البته نباید از بازی خوب تیم صنعت نفت آبادان هم نگذریم که واقعا فراتراز انتظار بازی کردند.

انتظاری از پرسپولیس برای موفقیت در آسیا نداریم 

او درباره اینکه تیم پرسپولیس با این شرایط می‌تواند برابر تیم استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیا موفق شود، گفت: بازی‌های لیگ را نباید با مسابقات آسیایی مقایسه کنیم. ما در لیگ برتر مدعی قهرمانی هستیم، اما در آسیا داریم تلاش می‌کنیم که فعلا از مرحله گروهی صعود کنیم و خیلی هم انتظاری از پرسپولیس با توجه به اینکه خرید‌های آن چنانی نداشته، نداریم.  البته مدعیان قهرمانی هم امتیاز از دست دادند و برای همین همه تیم‌ها باید به هفته‌های آینده نگاه کنند و بازی‌هایی که پیش رو دارند.

اصلانیان درباره اینکه سرخابی‌ها این روز‌ها علیه هم صحبت می‌کنند، گفت: این‌ها که قشنگ نیست. به نظرم هر کس باید راجع به تیم خود صحبت کند و این حواشی به نفع لیگ ما نیست.

پرسپولیس باید چاره ای برای خط دفاعی خود بیاندیشد 

او گفت: پرسپولیس هم باید چاره‌ای برای  خط دفاعی اش بیاندیشد، چون این مدافعان در تیم ملی هم بازی می‌کنند و انتظارات از آن‌ها بالا است. آن‌ها روی ارسال‌ها اصلا جایگیری مناسبی را انجام ندادند و یارگیری‌های من تو من را نتوانستند انجام بدهند و متاسفانه گل‌هایی که خوردیم را می‌توانستیم نخوریم.

او درباره اینکه آینده پرسپولیس را چطور می‌بیند، گفت: من انتظار دارم  که پرسپولیس در مسابقات لیگ قهرمان شود، اما در آسیا باید پله به پله جلو برویم و اگر مرحله اول را بتوانیم عبور کنیم بعدا می‌توانیم درباره مراحل بعد صحبت کنیم.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *