از داستان زندگی چهار زن پس از جدایی تا رنج مردم در حلب و سوریه

لینک کوتاه این مطلب : https://liyalestan.ir/6ypn
تهران ایرنا نویسنده دو رمان «رُزها قِرمزَن» و «مردی با دکمه سردست‌های سوراروفسکی» می‌گوید: در این دو اثر به داستان زندگی چهار زن پس از جدایی و یافتن صلح در قلبشان و رشادت‌ها و فداکاری‌های اعضای هلال احمر برای مردم ستمدیده در حلب و سوریه پرداخته است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیین رونمایی از دو کتاب رمان از آثار میترا زارع با حضور نویسنده کتاب، ندا غفارزاده مدیر انجمن ادبی دل‌نویس و جمعی از هنرمندان، نویسندگان و شاعران عضو این انجمن در کتابخانه شهید امیر کاشانی برگزار شد.

حسن اسدی (شبدیز) کارشناس ادبی در ابتدای این نشست درباره دو کتاب رمان، رزها قرمزن و مردی با دکمه سردست‌های سوراروفسکی از آثار میترا زارع، مطالبی را توضیح داد.

داستان زندگی چهار زن پس از جدایی

میترا زارع (نویسنده) در ادامه درباره کتاب رُزها قِرمزن گفت: این اثر برای تبرک و شفای زندگی و یافتن صلح در قلب پس از جدایی، طلاق و از دست دادن نوشته شده است؛ در این کتاب زندگی چهار زن که تجرببات سختی را می‌گذرانند و توسط مشاوره‌های موثر نویسنده این کتاب به آرامش و صلح با قلبشان می‌رسند و توان دوباره گذر از شب تاریک روح و برخاستن را به دست می‌آورند؛ روایت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طلاق و از دست دادن مساله بسیار تلخی است و تعادل و ساختن زندگی عاطفی نیاز به فرصت و مکث مقدس دارد تا بتوانید در مواجهه با رخدادهای ناخوشایند در زندگی خود را مجدد بازسازی کنید.

این کتاب در دو فصل، «قلبت را به آواز خواندن وادار» و «سر شما در آسمان است» نوشته شده است؛ که در فصل دوم با دانش مراکز انرژی بدن، پاک‌سازی و فعال‌سازی چاکراها در جهت رفع انسداد و مسمومیت‌ها گام برمی‌دارد تا امکان‌های جدید را طوری سامان یابد که شرایط جدید را به جای شرایط نامطلوب گذشته، بنشاند.

از داستان زندگی چهار زن پس از جدایی تا رنج مردم در حلب و سوریه

تقدیر از سازمان هلال احمر و انسان‌های فداکار

زارع در ادامه به داستان کتاب مردی با دکمه سردست‌های سواروفسکی پرداخت و گفت: این کتاب داستان مهر و دلدادگی و عشق است؛ که همان جوهر اصلی این جهان هستی است که باعث پیوند میان تمام اجزای جهان می‌شود. در این داستان آریا از تجربیات بسیاری عبور می‌کند و مراتب عرفانی را طی می‌کند.

داستان این کتاب در تقدیر از سازمان هلال احمر و رشادت‌های انسان‌های فداکار نوشته شده است و از مرزهای حلب، سوریه و مردم ستمدیده می‌گذرد تا به همه ما یادآوری کند که در گوشه‌ای از این زمین پهناور، انسان‌هایی با کمترین امکانات انسانی زندگی‌ می‌کنند.

زارع به انگیزه‌اش برای نوشتن کتاب اشاره کرد و گفت: رسالت مهم زندگی‌ام را از سال ۱۳۹۴ آغاز کردم و مطالعات، تجربیات و دانش خود را در ۳ کتاب منتقل کردم؛ کتاب چهارم را همزمان با سفرم به کشور هندوستان، رمان عاشقانه‌ای را در گونه جدید و زیبایی‌های این سفر شگفت انگیز را در کنار نجواهای عاشقانه قرار دادم تا به جبران مهربانی مثال زدنی مردم این سرزمین از فرهنگ و سنت‌های غنی و اسرار آمیزشان قدردانی کرده باشم.

وی گفت: پنجمین کتابم را در سفری از شهر ساحلی گوآ تا دریای مرمره نوشتم و از حلب، سوریه و بسیاری شهرهای در رنج عبور کردم؛ اما ششمین کتابم که بازنویسی و بازنگری کامل کتاب دوم و مصاحبه با مردان از فرهنگ و باورهای گوناگون کشورهای مختلف است، به چاپ رسید.

زارع افزود: هفتمین کتاب را با سفری به قرون وسطی همراه کردم و سپس از مرزهای فرانسه به رومانی و شهر یاش با مردمان ایرانی مهاجر همراه شد و در آمیخته ای از نردبان مارپیچی که از اعصار گذشته، داستان عاشقانه ناتمامی را به سرانجامی شگفت آور می‌کشاند. با این همه عاشقانه‌های آرام و قهرمانان شجاع، جای اشعار خالی بود و هشتمین کتاب در قالب مجموعه اشعار در بین آثارم شکل گرفت. البته قصه‌های هر روز تازه‌تر و مسیر مهیج‌تر جهان و زندگی می‌طلبد که کتابی نهم را به زودی وارد عرصه نشر کنم.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *