اتحاد بی سابقه تراکتور با سرخابی‌ها علیه سپاهان

نقل و انتقالات پر سر و صدای این فصل سپاهان، برای این تیم دردسرساز شده است. سپاهان در نقل و انتقالات این فصل، توانست با تمام بازیکنان مورد نظرش قرارداد ببندد و همه رقبا را در این مسیر شکست دهد. موفقیتی که باشگاه‌های رقیب، اعتقاد دارند به لطف دور زدن قانون سقف قرارداد به دست آمده است. رضا اسدی با وجود داشتن پیشنهاد از استقلال، پیراهن سپاهان را پوشید و پرسپولیس هم مهاجم اصلی تیمش را بخاطر پیشنهاد تیم زردپوش اصفهانی از دست داد. حالا رقبای سپاهان، وارد عمل شده‌اند و از این تیم بخاطر عبور از سقف بودجه شکایت کرده‌اند.

اتحاد سرخابی

پرسپولیس و استقلال معمولا در نقل و انتقالات، درگیری‌های زیادی با هم دارند. این فصل اما، آن‌ها علیه باشگاه‌های صنعتی و به صورت خاص سپاهان، متحد شدند. استقلال بخاطر رعایت سقف بودجه، مجبور شد چند بازیکن تازه واردش را کنار بگذارد و پرسپولیس هم، عیسی آل‌کثیر را از دست داد و در خرید مهاجم خارجی ناکام بوده است. آن‌ها معتقدند سپاهان، با دور زدن قانون توانسته گرانقیت‌ترین تیم ایران را ببندد. استقلال که در هفته سوم لیگ از سپاهان شکست خورد، اولین تیمی بود که از حریفش شکایت کرد و درخواست سه بر صفر شدن این مسابقه را داشت. پس از استقلال، پرسپولیس که این مدت حملات زیادی را متوجه سپاهان کرده بود، شکایت رسمی خود را به سازمان لیگ ارائه داد. اتفاق عجیب اما، اضافه شدن تراکتور به این دو تیم بود.

ضلع سوم

تراکتور به عنوان تیمی که در سال‌های اخیر تلاش کرده پرسپولیس و استقلال را به چالش بکشد، رقابت و کری زیادی با این دو تیم دارد. ماجرای سپاهان، باعث اتحادی بی‌سابقه بین تراکتوری‌ها و سرخابی‌های پایتخت شده است. تراکتور که در هفته اول لیگ به سپاهان باخت، شکایتی تنظیم کرده و آن را به سازمان لیگ داده تا به آن رسیدگی شود. تراکتور در متن شکایت خود، سپاهان را متهم کرده بخش زیادی از قراردادهایش را برای دور زدن قانون، به فصل بعد موکول کرده و در مواردی، قرارداد‌های ریالی را بر اساس ارز خارجی بسته است. آن‌ها با اشاره به قوانین و جریمه سقوط به دسته پایین‌تر برای متخلفین، خواهان برخورد با سپاهان شده‌اند.

وضعیت پیچیده

محمدرضا ساکت مدیرعامل سپاهان، در نامه‌ای به مهدی تاج رئیس فدراسیون، از اتفاقاتی که برای تیمش افتاده گلایه کرد. نامه‌ای که با جواب تند کمیته انضباطی روبرو شد. فدراسیون از طرفی، نمی‌تواند نسبت به فشار سنگین سه باشگاه بزرگ لیگ برتری نسبت به قرارداد‌های سپاهان بی‌تفاوت باشد. از طرف دیگر، مهلت نقل و انتقالات هم به پایان رسیده و قرارداد‌های بسته شده، قابل فسخ نیستند. در صورت برخورد جدی با سپاهان و کسر امتیاز، ممکن است جدول لیگ با تغییرات زیادی روبرو شود و صدرنشین لیگ، جایگاهش را از دست بدهد. در صورت برخورد نشدن با این تیم هم، فدراسیون وارد یک چالش بزرگ، با سایر مدعیان لیگ بر سر رعایت سقف قرارداد در سال‌های آینده خواهد شد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *