آغاز لیگ قهرمانان اروپا با نبرد مدعیان/ ستارگان ایرانی آماده حضور در جمع بزرگان

پس از آغاز فصل جدید فوتبال جهان و با برگزاری چند هفته از رقابت‌ها در لیگ‌های اروپایی به دلیل برگزاری رقابت‌های ملی چند روزی از هیجان در فوتبال اروپا کاسته شده بود حالا، اما لیگ قهرمانان اروپا و بزرگترین رقابت باشگاهی فوتبال جهان از امشب با نبرد تیم‌های بزرگ این قاره سبز آغاز می‌شود.

رقابت‌هایی که برای ما به دلیل حضور ۲ تن از ستارگان ملی پوش فوتبال کشورمان در این فصل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

مهدی طارمی ستاره بوشهری فوتبال کشورمان این فصل نیز مانند ۳ سال گذشته با حضور در تیم پورتو حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را تجربه خواهد کرد. جایی که طارمی در این سال‌ها نشان داده است که می‌تواند توانایی های خود را بهتر از سایر هم تیمی‌های خود در این مسابقات به رخ برزرگان اروپا بکشاند.

علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی کشورمان دیگر ستاره‌ای ایرانی است که این فصل در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بازی خواهد کرد. جهانبخش که فصل گذشته با عملکرد درخشانی که داشت توانست به همراه تیم فاینورد به عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ هلند دست یابد و این فصل فرصت حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده است و به همراه تیم خود به دنبال افتخار آفرینی در این مسابقات است.

فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۴ – ۲۰۲۳ از امشب با برگزاری دیدار تیم‌های مدعی آغاز خواهد شد که در یکی از بازی‌های مهم امشب، قهرمان فصل گذشته رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا منچسترسیتی در خانه به مصاف تیم ستاره سرخ بلگراد خواهد رفت. دیدرای که با توجه به عملکرد درخشان روز‌های اخیر تیم گواردیولا مسابقه چندان سختی برای تیم قهرمان فصل گذشته این رقابت‌ها محسوب نمی‌شود. 

در دیگر دیدار این گروه تیم‌های یانگ بویز سوئیس و لایپزیش آلمان به مصاف هم خواهند رفت.

حساس‌ترین بازی‌های امشب، اما در گروه مرگ این رقابت‌ها برگزار می‌شود جایی که تیم متمول نیوکاسل که پس از ۲۰ سال فرصت حضور در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده است و باید در سن‌سیرو به مصاف میلان یکی از پرافتخار‌ترین تیم‌های فوتبال اروپا برود. میلانی که البته در این روز‌های وضعیت خوبی ندارند و پیروزی مقابل کلاغ‌ها می‌تواند آن‌ها را به شرایط پیروزی در مسابقات باز گرداند. 

دیگر بازی حساس این گروه میان پاری سن ژرمن و دورتموند برگزار می‌شود. پاریسی‌ها که لوییز انریکه اسپانیایی را این فصل روی نیمکت خود می‌بینند امیدوارند با حضور این مربی که سابقه کسب لیگ قهرمانان اروپا را دارد بتوانند با اقتدار این مسابقات را آغاز کنند و ادامه دهند.

در دیگر بازی‌های مهم امشب شاگردان ژاوی هرناندز در بارسلونا در نخستین مسابقه خود به مصاف آنتوروپ بلژیک خواهند رفت. بارسلونایی که فصل گذشته عملکرد خوبی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا نداشت و در مرحله گروهی حذف شد امیدوار است که شروع رقابت‌های خود را با دیدار با تیم نه چندان باتجربه آنتوروپ در رقابت‌های اروپایی با پیروزی آغاز کند. 

دیگر بازی این گروه، اما تیم‌های شاختار اوکراین و پورتوی پرتغال به مصاف هم خواهند رفت. دیداری که شاگردان کونسیسائو پرتغالی امیدوارند بتوانند با حضور ستاره ایرانی خود که مهمترین بازیکن تیکم نیز محسوب می‌شود بتوانند شاختار اوکراین را شکست دهند.

دیگر مسابقات امشب را نیز در گروه E تیم‌های لاتزیو و اتلتیکو مادرید در ایتالیا و فاینورد و سلتیک در هلند به مصاف هم می‌روند. دیدار‌هایی که می‌تواند با حضور جهانبخش در مسابقه فاینورد و سلتیک رنگ و بویی جذاب تری برای تماشاگران ایرانی پیدا کند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *