آذربایجان غربی در سالروز شهادت امام علی (ع) به سوگ نشست

[ad_1]
استان آذربایجان غربی امروز دوشنبه همزمان با روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان سالروز شهادت مظلومانه مولای متقیان امام علی (ع) نخستین پیشوای شیعیان جهان، سیاه پوش و غرق در عزا و ماتم است.

مردم روزه دار و مون ارومیه همگام با مردم روزدار در سراسر استان آذربایجان غربی در قالب دسته‌های عزادرای و شاه حسین گویان با حضور در خیابان امام این شهر در سوگ شهادت مولای متقیان به عزادرای پرداختند.

مردم مومن و روزه‌دار نقاط مختلف استان آذربایجان غربی از شب گذشته همزمان با دومین شب از لیالی قدر بر سر و سینه زنان در مراسم سوگواری شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) شرکت کردند و امروز نیز هیات‌های عزاداری از ابتدای صبح با برگزاری آیین‌های عزاداری و سینه زنی به سوگ نشستند.

امروز تمام اماکن و خیابان‌ها با پرچم‌های عزا به نشانه شهادت اول مظلوم عالم، سیاه پوش و فعالیت مراکز تجاری سیاه پوش و تعطیل شده است.

مردم روزه دار و خداجوی آذربایجان غربی شب گذشته در مساجد، تکایا و آستان مقدس امامزادگان حضور پیدا کرده و ضمن قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن به سر، گوش دل به مداحی و سخنرانی در خصوص زندگانی گهربار امام اول شیعیان حضرت علی (ع) سپردند.

امروز در سراسر استان آذربایجان غربی برپایی مجالس روضه و سخنرانی در هر کوچه و محله و خیابان فضای معنوی را برای سوگواری مظلومیت امام علی (ع) فراهم ساخته است.

لینک منبع خبر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *