آبشار «گورگور» مقصدی زیبا برای گردشگریبه گزارش خبرنگار مهر، دره‌های عریض و درازی در مسیر دسترسی به کوه سبلان وجود دارد که از مشهورترین آنها می‌توان به دره آلوارس اشاره کرد، این چشمه در «دره آلوارس» یا «قزل‌گول‌لر» که یکی از عریض‌ترین و باصفاترین دره‌های سبلان است.

چشمه آبشار گورگور سبلان از آبدهی بالایی برخوردار است و ارتفاعی در حدود دوازده متر را ایجاد می‌کند که زیباترین نقطه دره آلوارس در سبلان همین جا است، آبشاری که از فشار آب از لای به لای سنگ‌ها به پایین می‌رسد منظره‌ای فوق العاده به دره می‌بخشد.

در پایین آبشار می‌توانید حوضچه‌ای را ببینید که دارای ماهی قزل‌آلای قرمز است، مساحت آبشار و حوضچه گورگور دویست متر مربع است. تصور منطقه‌ای خوش آب و هوا در دل کوه‌های سبلان و جوش و خروش آبشاری مرتفع که از دل سنگ‌های زمخت بیرون می‌آیند برای هر کسی خوشایند خواهد بود.

آبشار گورگور حدود ۱۲ متر ارتفاع دارد و در یکی از زیباترین نقاط استان اردبیل یعنی در دامنه شمالی کوه سبلان و در فاصله بیست دقیقه‌ای از شهر سرعین و در سی و پنج دقیقه‌ای نسبت به اردبیل واقع شده است و با طی زمان کمی می‌توانید به این مقصد زیبا برسید.

کد خبر ۵۷۴۴۶۴۵منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *